The Mandalorian

The Mandalorian: Gina Carano zwolniona przez Disneya. Wszystko przez kontrowersyjny post na Instagramie

Gina Carano zwolniona z The Mandalorian. Aktorka i była zawodniczka MMA znalazła się w poważnych tarapatach po tym, jak nieostrożnie zamieściła na Instagramie kontrowersyjny post. 38-letnia gwiazda napisała w mediach społecznościowych, że obecnie „bycie republikaninem jest równie kłopotliwe, jak bycie Żydem w czasach Holokaustu”. Disney wyrzucił aktorkę z obsady serialu, a Twitter zapłonął od komentarzy.

Mówi się, że z powodu oburzającej publikacji na Instagramie nie zobaczymy Carano ani w „The Mandalorian”, ani jakimkolwiek innym filmie lub serialu osadzonym w świecie „Gwiezdnych wojen”.

The Mandalorian – Gina Carano zwolniona. Słowa mają moc i przynoszą konsekwencje

Rzecznik prasowy wytwórni Lucasfilm Ltd. wydał oświadczenie, z którego wynika, że Gina Carano nie jest już związana z przedsiębiorstwem i nie będzie mogła liczyć na angaż w jego produkcjach w przyszłości. Dalej w komunikacie czytamy:

Posty Carano uwłaczają ludzkiej godności w oparciu o pobudki kulturowe i religijne. Uważamy, że są obrzydliwe i nie do przyjęcia.

Carano została ponadto zwolniona przez agencję talentów UTA, a w social mediach przysporzyła sobie wielu przeciwników. W środę hashtag #FireGinaCarano, nawołujący, by wyciągnięto wobec aktorki konsekwencje, był trendem na Twitterze i Instagramie. 38-latka szybko usunęła niewygodne wpisy, ale screenshoty do teraz cyrkulują po serwisach społecznościowych.

Gina Carano znana jest z mocno konserwatywnych poglądów. Otwarcie deklaruje, że popiera Partię Republikańską, wielokrotnie okazywała swoją aprobatę dla polityki Donalda Trumpa. Przyłapano ją, jak wspiera w social mediach posty dyskredytujące ruch Black Lives Matter. Była oskarżana o transfobię, gdy wyśmiewała ideę preferowanych zaimków osobowych. Kpiła z przepisów covidowych, wymagających osłaniania twarzy maską.

Zobacz też: Superman i Lois: pierwszy odcinek w HBO GO już 24 lutego

The Mandalorian
Gina Carano i Ed Skrein podczas panelu San Diego Comic Con / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Gina Carano opuszcza „The Mandalorian”

W serialu „The Mandalorian” Gina Carano grała Carę Dune, żołnierkę należącą do Sojuszu Rebeliantów. Źródła bliskie koncernowi George’a Lucasa ujawniły, że studio już od dłuższego chciało zakończyć współpracę z aktorką – właśnie przez jej poglądy. Wypowiedź dotycząca Żydów i republikanów przelała czarę goryczy.

Fani „gwiezdnej” sagi dobrze przyjęli postać Dune, a Carano miała dostać rolę główną w innym serialu Lucasfilm, który miał być nadawany przez Disney+. Ostatecznie projekt został anulowany.

Czy post o rzekomym prześladowaniu republikanów okaże się gwoździem do trumny dla kariery Carano – czas pokaże. Jak dotąd widzieliśmy aktorkę w ponad dziesięciu hollywoodzkich filmach, z których najważniejsze to „Szybcy i wściekli 6”, „Deadpool” i „Kickboxer: Zemsta”.

Drugi sezon „The Mandalorian” zakończył się 18 grudnia 2020 roku. Kolejny znajduje się w fazie preprodukcji.

Zobacz też: Zwiastuny na Super Bowl: Szybcy i wściekli 9, Falcon i Zimowy Żołnierz

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji