Kevin Spacey

Paul Schrader i Louis Nero biorą Kevina Spaceya w obronę

Niedawno Kevin Spacey dostał angaż do swojej pierwszej od blisko trzech lat roli – dowiedzieliśmy się, że zagra we włoskim dramacie L’uomo che disegnò Dio, którego reżyserem będzie Franco Nero. Wielu komentatorów uznało decyzję castingową za oburzającą: aktor był bowiem oskarżany o napastowanie seksualne osób niepełnoletnich. Spaceya w obronę wzięli Louis Nero i Paul Schrader.

Jak na ironię, we włoskiej produkcji 61-letni gwiazdor ma pojawić się jako śledczy badający sprawę rzekomego gwałtu. Film wyreżyseruje ikona kina, Franco Nero. Polscy widzowie znają go jako ekranowego Django, jednego z Komandosów Navarony oraz Esperanzę ze Szklanej pułapki 2.

Kevin Spacey broniony przez Nero i Schradera

Wieści o nadchodzącym filmie z udziałem Kevina Spaceya wzbudziły wiele gorących emocji w internecie. Przypomnijmy: w 2017 roku dwukrotny laureat Oscara został oskarżony o molestowanie seksualne przez aktora Anthony’ego Rappa – do incydentu miało dojść, gdy ten był niepełnoletni. Później o napastowaniu wspominali też Mark Ebenhoch – doradca techniczny ds. militarnych, którego Spacey poznał na planie zdjęciowym Epidemii (Ebenhoch miał wtedy około 35 lat) oraz Guy Pearce.

Decyzję dyrektorów castingu i samego Kevina Spaceya wziął w obronę producent Louis Nero, który uznał, że przypisywanie winy aktorowi było “błędem”, a on sam jest “wybitnym artystą” i właśnie dlatego został zaproszony do współpracy. Pozytywnie o Spaceyu wypowiada się też reżyser Paul Schrader, niezwiązany z włoską produkcją:

— Czas najwyższy, by Spacey znów zaczął grać. Jeśli jest winny zarzucanych mu czynów, wsadźcie go za kratki. Jeżeli nie, dajcie mu pracować. Wielu świetnych artystów miało sporo za uszami.

Schrader już w 2018 roku chciał obsadzić Kevina Spaceya w jednym z szykowanych filmów.

Kevin Spacey w filmie L’uomo che disegnò Dio

W filmie L’uomo che disegnò Dio wystąpią też Vanessa Redgrave, Claudia Pandolfi i sam reżyser – Franco Nero. Kiedy kilka dni temu ogłoszono, że w Kevin Spacey pojawi się we włoskim dramacie, Nero powiedział:

— Jestem szalenie szczęśliwy, że Kevin postanowił zagrać w moim filmie. Uważam go za znakomitego aktora i nie mogę doczekać się, aż ruszy produkcja.

Co ciekawe, Spacey wystąpi w  L’uomo che disegnò Dio jako postać drugoplanowa, a rolę główną obejmie właśnie Franco Nero. O zdanie na temat tej współpracy zapytano Ebenhocha, który w wywiadzie dla portalu “TMZ” uznał, że Nero to arogant, a obsadzenie Spaceya jest “nieodpowiedzialnym absurdem”.

Kevin Spacey ostatnio pojawił się w dramacie biograficznym Klub miliarderów z 2018 roku, który okazał się klapą finansową, zbojkotowany w wyniku kontrowersji, jakie narosły wobec głównej gwiazdy. W filmie zagrali też Jeremy Irvine, Emma Roberts i Taron Egerton.

Czytaj także
Total
0
Reakcji