Wyprawa do dżungli

“Wyprawa do dżungli”: nowy zwiastun z The Rockiem, Emily Blunt i Jessem Plemonsem

Już 30 lipca, na równi z premierą w USA i Wielkiej Brytanii, w polskich kinach zadebiutuje “Wyprawa do dżungli”. Film przygodowy Disneya właśnie doczekał się nowego, naszpikowanego akcją zwiastuna, w którym swoimi talentami kuszą Dwayne “The Rock” Johnson i Emily Blunt.

Uwagę zwraca też Jesse Plemons, obsadzony jako książę Joachim – obłąkany Niemiec i antybohater filmu. W trailerze bohaterowie ruszają w podróż łodzią po dżungli, a Plemons zrobi wszystko, by utrudnić tytułową wyprawę – już teraz mówi się, że aktor skradnie Johnsonowi show sprzed nosa.

Wyprawa do dżungli – zwiastun filmu z The Rockiem

Akcja filmu dzieje się na początku ubiegłego stulecia, a Dwayne Johnson występuje w nim jako Frank Wolff – przebiegły kapitan łodzi idealnej na rzeczne eskapady. Wolff wyrusza z misją do amazońskiej dżungli – chce odnaleźć mitologiczne Drzewo Życia. W podróży towarzyszą mu lubiąca przygody pani naukowiec Lily Houghton (Emily Blunt) oraz jej młodszy brat McGregor (Jack Whitehall). W toku kolejnych zdarzeń trio musi walczyć z niebezpiecznymi zwierzętami, ale większe zagrożenie stanowi niemiecka ekspedycja pod wodzą Joachima (Plemons). Bitwa o Drzewo, mające lecznice właściwości, będzie zacięta.

Plemons ceniony jest za swoje role komediowe: zachwycał między innymi w filmach “Wieczór gier”, “Barry Seal: Król przemytu” czy “Meeting Spencer”. W “Wyprawie do dżungli” aktor będzie bawił głównie za sprawą przesadnie stereotypowego, niemieckiego akcentu.

Widowisko wyreżyserował Jaume Collet-Serra (“183 metry strachu”, “Sierota”, nadchodzący “Black Adam” – też z The Rockiem). Johnson wyprodukował film wraz z Johnem Davisem, Beau Flynnem, Dany Garcią, Hiramem Garcią i Johnem Foksem.

Wyprawa do dżungli – premiera. Kiedy w kinach?

Film “Wyprawa do dżungli” miał oryginalnie ukazać się na ekranach kin w 2020 roku, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Disney chciał, by pierwotnie obraz wszedł do kin pod koniec lipca i tak też się stanie – tyle, że z rocznym opóźnieniem. Światowa premiera przypada na 28 lipca, kiedy “Wyprawę…” obejrzą widzowie we Francji, Szwecji czy Holandii. Dwa dni później film zobaczymy też w Polsce.

W obsadzie, poza Johnsonem, Blunt i Plemonsem, znaleźli się też Paul Giamatti, Édgar Ramírez, Andy Nyman i Quim Gutiérrez. Jack Whitehall gra w “Wyprawie do dżungli” postać queerową, która dokonuje coming outu przed Wolffem. Disney został skrytykowany za to, że w roli homoseksualnego mężczyzny obsadził heteroseksualnego aktora, a samą postać przedstawiono jako stereotypową i kampową.

Czytaj także
Total
0
Reakcji