Charlize Theron

Wyreżyserowała “Mulan”, a teraz nakręci film Netfliksa wraz z Charlize Theron

Reżyserka Mulan, Niki Caro, nawiąże współpracę z Charlize Theron. Obie dostały zlecenie na realizację nowego filmu Netfliksa, a w procesie produkcji będzie uczestniczyło studio Theron Denver and Delilah. Bohaterkami przyszłego widowiska zostaną twarde mistrzynie surfingu, walczące o prawo do udziału w “męskich” zawodach sportowych.

Film nie ma obecnie tytułu. Scenariusz przygotuje nominowana do Nagrody Akademii Filmowej Becky Johnston, która odpowiada za skrypty do takich produkcji, jak Siedem lat w Tybecie, Książę przypływów czy Drugie życie króla.

Charlize Theron i Niki Caro nakręcą film o surfingu dla Netfliksa

W nowym filmie serwisu Netflix cztery kobiety nawiązują wyjątkową przyjaźń, uprawiając wspólnie surfing. Mierzą się też z seksizmem i muszą walczyć o prawo do udziału w typowo “męskich” mistrzostwach, odbywających się na najbardziej niebezpiecznych wodach świata. Czy duże fale powstrzymają je przed startem? Produkcja ma opowiadać o odwiecznej wojnie płci.

Fabuła będzie opierała się na artykule Daniela Duane’a opublikowanym przez “The New York Times”, który dotyczył walki o równouprawnienie w świecie sportu. Jego bohaterkami były cztery surferki: Bianca Valenti, Andrea Moller, Keala Kennelly i Paige Alms.

Reżyserię filmu powierzono pochodzącej z Nowej Zelandii Niki Caro, która w swoim dorobku ma m.in. Jeźdźca wielorybów, Daleką północ i ubiegłoroczną, disnejowską Mulan, a także teledyski Christiny Aguilery. Caro będzie też jedną z producentek. Inne stanowiska producenckie objęli A.J. Dix, Charlize Theron i Beth Kono (cała trójka współpracuje z Denver and Delilah).

Wytwórnia Denver and Delilah zrealizowała dotąd blisko piętnaście filmów, z których najważniejsze to Monster, Kobieta na skraju dojrzałości, Atomic Blonde, Tully, Niedobrani i Rodzina Addamsów (wersja animowana z 2019 roku). Z Netfliksem studio pracowało już przy Zabójczym rejsie, filmie akcji The Old Guard i serialach Szefowa oraz Mindhunter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji