Atomówki

Atomówki – pierwsze zdjęcia z planu aktorskiej wersji

Serwis “TMZ” podzielił się pierwszymi zdjęciami z planu nadchodzącej, aktorskiej wersji animacji Atomówki. Przypomnijmy: na przyszły rok zaplanowano premierę serialu Powerpuff, w którym Bójka, Bajka i Brawurka to już dorosłe, trochę zgorzkniałe kobiety. Za scenariusz odpowiada Diablo Cody, która w przeszłości napisała historię nastoletniej Juno i otrzymała za to Oscara – można więc spodziewać się dużej dawki cynicznego humoru.

Tytułowe role zagrają w serialu Dove Cameron (Bajka), Chloe Bennet (Bójka) i Yana Perrault (Brawurka) – wszystkie trzy aktorki widzimy na nowych fotosach z planu zdjęciowego. Przyszłoroczny Powerpuff będzie aktorskim sequelem serialu animowanego, który emitowano oryginalnie w latach 1998-2005, w Polsce pod tytułem Atomówki.

Atomówki – pierwsze zdjęcia z planu aktorskiej wersji

Serial o Atomówkach będzie pokazywany w Stanach Zjednoczonych przez stację The CW. Informacje jako pierwszy przekazał magazyn “Variety” jesienią ubiegłego roku. Dziewczęta ukazane zostaną nie jako dzieci, a młode kobiety – “pozbawione złudzeń co do życia dwudziestoparolatki”. Bójka, Bajka i Brawurka straciły dzieciństwo, walcząc ze złem. Teraz, gdy świat potrzebuje ich supermocy, będą musiały znów stanąć ramię w ramię i wspólnymi siłami stawić czoła zagrożeniu.

Za produkcję Powerpuff odpowiada Warner Bros. Television Studios, a producentami wykonawczymi są Greg Berlanti, Sarah Schechter i David Madden. Pierwszy z wymienionych wsławił się pracą przy takich młodzieżowych serialach, jak Jezioro marzeń, Riverdale czy Chilling Adventures of Sabrina.

Twórca oryginału Greg McCracken nie bierze udziału w procesie produkcji. Powiedział jednak, że jest zainteresowany, co może z niego “wyjść” i dał nowej ekipie swoje błogosławieństwo.

Atomówki
Atomówki – na planie serialu / Foto Prime News: twitter.com/TMZ
Atomówki
Atomówki – na planie serialu / Foto Prime News: twitter.com/TMZ

Atomówki – pierwsze zdjęcia z planu, w obsadzie m.in. Donald Faison i Dove Cameron

Scenariusze kolejnych odcinków szykują Diablo Cody i Heather Regnier. Cody otrzymała Oscara za skrypt komediodramatu Juno, a później napisała też Zabójcze ciało i Kobietę na skraju dojrzałości. Naniosła również poprawki na scenariusz Burleski, musicalu z udziałem Christiny Aguilery.

Donald Faison (Hoży doktorzy) dołączył do obsady jako Profesor Atomus – przybrany ojciec bohaterek. Nicholas Podany zagra czarnego bohatera Josepha “Jojo” Mondela – syna Mojo Jojo, czyli antagonistycznej małpy przypominającej człowieka.

Zdjęcia do pilota serialu ruszyły 7 kwietnia. Na razie nie wiadomo, kiedy w telewizji zadebiutuje pierwszy odcinek Powerpuff i czy serial będzie emitowany w Polsce.

Czytaj także
Total
1
Reakcji