zakaz sprzedaży alkoholu we władysławowie

W tym mieście alkoholu w nocy nie kupisz. Popularny kurort wprowadził nocną prohibicję (Polska)

Władysławowo wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu od północy do szóstej rano. Nie, to nie żart, ani sposób na walkę z covidem, a realna potrzeba mieszkańców – zapewnia burmistrz popularnej nadmorskiej miejscowości. Nocna prohibicja ruszyć ma lada moment.

Zakaz sprzedaży alkoholu we Władysławowie zapowiedział właśnie burmistrz miasta Roman Krużel. Jego zdaniem decyzja ta jest trudna, ale konieczna z uwagi na znaczny przyrost osób uzależnionych. Stosowna Uchwała została już podjęta i oczekuje na publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa
Pomorskiego.

Zakaz sprzedaży alkoholu we Władysławowie. Zaszła potrzeba

Zakaz sprzedaży alkoholu we Władysławowie obowiązujący w godzinach od 24:00 do 6:00 wprowadzony został mocą ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Każdy z samorządów może zrobić to samo, jeśli uzna, że istnieje realna przesłanka do ograniczenia spożycia alkoholu przez mieszkańców. A – jak przekonuje burmistrz Roman Krużel – w tym nadmorskim kurorcie zaszła nie tylko przesłanka, ale także potrzeba.

– My (Mieszkańcy) Gminy Władysławowo, mamy coraz większy problem z nadużywaniem alkoholu! To temat, o którym wstydzimy się mówić. To problem, którego często nie chcemy widzieć i nie chcemy się do niego przyznać – pisał w piątek burmistrz Władysławowa na swoim profilu na Facebook.

– Problem nadużywania spożycia alkoholu często się pogłębia i wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, lecz na naszą rodzinę pracę i codzienne funkcjonowanie – kontynuował Krużel.

Piwo bezalkoholowe, a nieletni. Czy wolno sprzedać taki trunek dziecku lub nastolatkowi? Polacy podzieleni

W dość obszernym poście, burmistrz tłumaczył swoją decyzję troską o mieszkańców, argumentując, że “w ostatnich 3 latach o 50% wzrosła liczba mieszkańców Gminy Władysławowo, która przychodzi do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przychodzi z prośbą o pomoc, ponieważ sami i ich rodziny nie potrafią sobie poradzić z problemem nadużywania alkoholu – pisał burmistrz Władysławowa.

Wprowadzając zakaz sprzedaży alkoholu we Władysławowie Krużel tłumaczył jednocześnie, że to zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest dla niego priorytetem – “nawet kosztem krytyki i hejtu”. A jak sam zauważył – Kierowanie Gminą to nie konkurs popularności, tylko poczucie odpowiedzialności za mieszkańców i ich przyszłość – podsumował burmistrz Władysławowa Roman Krużel.

Zakaz sprzedaży alkoholu Władysławowo – od kiedy nocna prohibicja

Zakaz sprzedaży alkoholu we Władysławowie obowiązywać będzie w ciągu 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa
Pomorskiego. Sama uchwała podjęta została 19 marca, więc można oczekiwać, że jej publikacja nastąpi już niedługo. Alkohol niedostępny będzie zarówno w sklepach spożywczych, monopolowych, ale także stacjach benzynowych.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji