test na covid biedronka

Biedronka rusza ze sprzedażą testów na przeciciała SARS-CoV-2 (COVID-19)

To będzie prawdziwy hit sprzedaży – Test na przeciwciała COVID-19 pojawi się za moment w sklepach Biedronka. Znana jest już jego cena.

Tematy w artykule: Test na COVID Biedronka, Test na przeciwciała SARS-CoV-2 Biedronka, Test na przeciwciała COVID Biedronka.

Od poniedziałku 15 marca w jednej z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce dostępne będą testy na przeciwciała SARS-CoV-2. Nie należy ich mylić jednak z testem na obecność koronawirusa (COVID-19) w naszym organizmie. Testy oferowane w Biedronce mają bowiem zbadać czy przeszliśmy już COVID-19 i czy nasz organizm wytworzył już przeciwciała.

Test na przeciwciała COVID Biedronka

Sieć Biedronka od poniedziałku 15 marca rusza ze sprzedażą testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Jak informuje producent, firma PRIMA Lab, test na przeciwciała SARS-CoV-2 z Biedronki ma nawet 98 proc. skuteczności.

Za testy na przeciwciała SARS-CoV-2 w Biedronce odpowiedzialna jest firma, a w zasadzie laboratorium PRIMA Lab, które przekonuje, że są skuteczne w 98 proc. przypadków. Można będzie wykonać je samodzielnie w domowym zaciszu. Wyrób PRIMA Lab jest zgodny z normami ISO.

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka poinformował o cenie testu na przeciwciała SARS-CoV-2, który pojawić ma się już w poniedziałek w sklepach na terenie całej Polski. Za “test na koronawirusa w Biedronce” będziemy musieli zapłacić 49,99 zł. Jak informuje sieć, cena jest bardzo konkurencyjna względem innych testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.

– Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – informuje Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

“Test na COVID w Biedronce” – będą limity

Sieć sklepów Biedronka poinformowała także, że jest zmuszona do wprowadzenia limitów ilości testów, które będzie mogła zakupić jedna osoba. Górna granica wynosić ma 3 szt., co w przypadku np. 4-osobowej rodziny, wiązać się będzie z koniecznością dwukrotnego odwiedzenia sklepu.

Test na COVID-19 dostępny w Rossmannie, Lidlu i Aldi

Kilka dni temu pierwsze testy na COVID-19 do swojej oferty produktowej wprowadził Aldi. Te dostępne są jednak wyłącznie dla klientów na terytorium Niemiec. Mniej więcej w tym samym czasie o zamiarze sprzedaży testów na koronawirusa w swych marketach poinformował Rossmann oraz Lidl. Cena pięciu sztuk testów na COVID-19 w Aldi wynosi 25 euro (około 115 zł), co daje jedynie 5 euro na test.

Żadna z sieci nie zdecyduje się jednak na wprowadzenie testów na SARS-CoV-2 w sklepach dostępnych na terenie Polski. Pozostaje nam, póki co, skorzystać jedynie z testów dostępnych w Biedronce – o ile chcemy wykonać go samodzielnie w domu. Przypomnijmy raz jeszcze jednak, że testy dostępne od poniedziałku w Biedronce będą skuteczne wyłącznie w przypadku chęci sprawdzenia, czy nasz organizm posiada przeciwciała SARS-CoV-2. W skrócie, czy przeszliśmy już koronawirusa.

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Total
0
Reakcji