kuchnia

Tych elementów nie może zabraknąć w żadnej kuchni

Kuchnia to w wielu przypadkach serce domu – miejsce wspólnego szykowania posiłków i plotkowania podczas towarzyskich spotkań. Jakie elementy powinna mieć dobrze wyposażona kuchnia? Szczególnie w niewielkich kuchniach warto zadbać, by meble spełniały jak najwięcej funkcji, oszczędzając przy tym miejsce.

Wygodne szafki kuchenne

Wygodne szafki to podstawa każdej kuchni! Warto zadbać o ich odpowiednią ilość, aby móc później schować sypkie produkty spożywcze, przyprawy, naczynia, sztućce itp. Ciekawym rozwiązaniem są szafki otwierane na dotyk. Można też wybrać te z mlecznym przeszkleniem, aby uniknąć całkowitego zabudowania, ale jednocześnie nie ujawniać całkowitej zawartości szafek.

Solidny blat

Można zastanowić się nad wykorzystaniem blatów szafek bądź wybrać budowę wyspy, która bywa elementem urozmaicającym przestrzeń. Ustawiając przy wyspie wysokie krzesło, tzw. hokera, możemy zyskać dodatkowe siedziska, a nawet zrezygnować z posiadania stołu. Solidny blat przyda się podczas przygotowywania posiłków, szczególnie tych wymagających więcej miejsca, jak np. zagniatanie ciasta czy wyrabianie makaronu.

Funkcjonalne wyposażenie

W kuchni na pewno przyda się pełne wyposażenie – dwukomorowy zlew, zmywarka, funkcjonalna lodówka, płyta indukcyjna lub kuchenka gazowa w zależności od preferencji. Warto postawić na szafki typu cargo z koszem, które zapewnią nam dostęp do całkowitej zawartości szafki przy jednorazowym otwarciu.

Solidny stół z krzesłami

W każdej kuchni przyda się solidny zestaw stołowy z krzesłami. Warto zastanowić się czy wybierzemy mniejszy stół z możliwością rozsuwania czy od razu postawimy na większy, mogący pomieścić co najmniej 8 osób. Stół bywa centralnym miejscem spotkań, dlatego warto dobrze go wkomponować w dysponowaną przestrzeń.

Dobre oświetlenie

Przygotowując posiłki warto zadbać o to, aby wszystko dokładnie widzieć, dlatego dobre oświetlenie w kuchni jest niezbędne. Rozwiązań jest wiele, możemy postawić na oświetlenie panelami LED – sprawdzą się one szczególnie na niższych, podwieszanych sufitach.

Total
0
Reakcji