szafka nocna

Szafka nocna – miej wszystko pod ręką!

Szafka nocna to niepozorny mebel, który może jednak pełnić bardzo dużo funkcji w naszej sypialni. Wokół łóżka może znajdować się wiele przedmiotów. Niektórzy z nas lubią poczytać przed snem lub cierpią z powodu przeziębienia i muszą mieć w swoim pobliżu całe paczki chusteczek do nosa. Nie każdemu pasuje odkładanie tym przedmiotów na podłogę lub z powrotem na swoje miejsce, szczególnie jeśli oczy już same zamykają się do snu. Jakie jest więc rozwiązanie, jeśli lubimy trzymać przy łóżku wiele bibelotów? Nocna szafka!

Jak można wykorzystać nocną szafkę?

Dodatkowy stolik

Szafka nocna z pewnością może posłużyć jako dodatkowy stolik. Można na niej ustawić lampkę nocną, budzik, kwiat w doniczce, odłożyć telefon, książki czy czasopisma. Jeśli szafka nocna ma dodatkową półkę pod głównym blatem lub szufladę, możemy tam schować niektóre rzeczy jak leki, spinki do włosów, zegarek czy biżuterię, która zazwyczaj zdejmujemy na noc.

Skrytka/przechowalnia

Szafka nocna z półkami, szufladami czy otwieranymi drzwiczkami to również doskonała skrytka. Możemy w niej schować album ze zdjęciami, świece zapachowe, tablet, pamiętnik.

Element ozdobny

Oprócz wartości praktycznych stolik może jak najbardziej urozmaicić przestrzeń w sypialni, szczególnie jeśli znajduje się w niej jedynie łóżko, szafa i dywan. Świetnie prezentuje się szafka nocna w stylu retro jak model MEZO KM1. Szafka nocna sprawdzi się zarówno w sypialni dorosłych, jak i dziecięcym pokoju.

Ważne!

Wielkość szafeczki czy stolika nocnego powinna być jak najbardziej dopasowana do wymiarów łóżka. Przy wielkim łożu małżeńskim niewielka szafka zwyczajnie zginie. Dlatego warto wcześniej pomyśleć o tych proporcjach i dopasować oba meble, aby nie zaburzyć harmonii wnętrza.

Przy łóżku ustawionym na środku pokoju można ustawić 2 nocne stoliki i nie będzie to zbyt duża przesada. Co istotne meble te wcale nie muszą być identyczne. Mogą to być nawet 2 różne modele – zamiast dwóch szafek nocnych, szafka i stolik.

Total
0
Reakcji