fotel dla nastolatka

Fotel dla nastolatka – czym powinien się charakteryzować

Nastolatki uwielbiają spędzać czas przed komputerem, w zaciszu swojego pokoju. Aby zapewnić im komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek w grach internetowych czy nauce, warto kupić odpowiedni fotel. Taki, który zapewni komfort, a przy okazji nie zajmie zbyt wiele miejsca. Wygodne siedzisko to najlepsza alternatywa dla zwykłego krzesła, które może powodować dyskomfort. Jaki fotel wybrać, aby sprostać wymaganiom nastolatka?

Jaki fotel dla nastolatka wybrać?

Bardzo fajnie może się sprawdzić fotel obrotowy. Posiada on wiele zalet, takich jak:

  • Regulacja wysokości – fotel obrotowy zazwyczaj można regulować. Dlatego jest on idealny dla młodzieży. Dzieci szybko rosną, a w raz kupionym fotelu obrotowym można obniżyć lub podnieść siedzisko, co znacząco ułatwi korzystanie z biurka.
  • Dopasowane oparcie – wiele obrotowych foteli ma wygodne, wysokie oparcie. Warto również zwrócić uwagę czy fotel posiada dodatkowe podłokietniki, które pozwolą odpocząć napiętym rękom i ramionom. Warto wiedzieć, że odpowiednio ustawione podłokietniki powinny być na właściwej wysokości. Wysokość ta jest poprawna, gdy oparte o podłokietniki ręce razem z blatem biurka tworzą kąt prosty lub rozwarty.
  • Komfort – fotel obrotowy może być wykonany ze ecoskóry, skóry naturalnej lub tkaniny. Naturalne materiały zapewniają komfort na bardzo długo. Skóra będzie chłodziła w gorące dni, zaś fotel z tkaniny łatwo wyczyścimy. Dobrze sprawdza się także tkanina typu MESH.
  • Nóżki na kółkach – mogą stanowić element zabawy lub pozwolić na wygodne usadzenie się za biurkiem – bliżej lub dalej. Kupując taki fotel warto od razu pomyśleć o zabezpieczeniu na podłogę, aby jej nie porysować.

Fotel dla nastolatka powinien być również bezpieczny. Musi w odpowiedni sposób podtrzymywać kręgosłup w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Dodatkowo możemy zadbać o wyposażenie fotela obrotowego w podnóżek. Niektóre mają go od razu w zestawie. Fotel dla nastolatka możemy wybrać wspólnie z nim lub zdać się na własną intuicję i sprawić dziecku fajny, praktyczny prezent.

Total
0
Reakcji