jak założyć startup ze wsparciem unijnym

Jak założyć startup ze wsparciem unijnym. PARP rusza z cyklem szkoleń

Jak założyć startup? Skąd wziąć pieniądze na start, wdrożenie i rozwój innowacyjnego przedsięwzięcia? Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna właśnie cykl szkoleń, które ułatwić mają start innowacyjnych biznesów. Wszystko dzięki funduszom unijnym.

Uruchomienie innowacyjnego przedsięwzięcia wiąże się z pozyskaniem kapitału, bez którego nawet najlepszy pomysł nie będzie mógł być zrealizowany. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rusza właśnie z cyklem szkoleń, które mają pomóc przedsiębiorczym osobom wystartowanie z własnym, innowacyjnym pomysłem wykorzystując do tego środki unijne.

Jak założyć startup ze wsparciem unijnym. Szkolenia PARP

Program “Jak założyć startup ze wsparciem unijnym” to cykl pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), dzięki którym przedsiębiorcy lub przyszli przedsiębiorcy będą mogli wystartować z własnym biznesem dzięki funduszom unijnym.

W szkoleniach prócz organizatorów udział mają wziąć także przedstawiciele Platform Startowych, a także firm, które przeszły już proces inkubacji. Pierwsze szkolenie z cyklu Jak założyć startup ze wsparciem unijnym odbyć ma się już 26 marca.

Na spotkaniu przedstawiciele PARP zaprezentują założenia konkursu Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Będą także odpowiadać na wszelkie pytania uczestników. Z kolei przedstawiciel Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego omówi zagadnienie samej inkubacji. Na czym ów proces polega i jakie są jego założenia. Na koniec pojawi się także przedstawiciel jednego ze startupów, który przeszedł ten proces i opowie o swoich doświadczeniach z nim związanych.

Nie przegap: Mamy kolejny lockdown. Czy będzie Tarcza Finansowa 3.0? Wiceprezes PFR o dalszym wsparciu dla firm

W ramach programu Rozwój startupów w Polsce Wschodniej beneficjenci mogą otrzymać nawet milion złotych dofinansowania na swój projekt. Wcześniej należy jednak zaprezentować go ekspertom z wybranej Platformy Startowej. Szkolenia mają za zadanie ułatwić tym osobom przejście właśnie tej ścieżki.

Udział w szkoleniach Jak założyć startup ze wsparciem unijnym jest bezpłatny. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższy piątej 26 marca o godzinie 10:00. Potrwać ma do 12:30. Kolejne ze spotkań zaplanowane zostały na:

  • 30.03.2021 z udziałem z Puławskiego Park Naukowo-Technologicznego, animatorem platformy Wschodni Akcelerator Biznesu;
  • 08.04.2021 z udziałem Fundacji OIC Poland, animatorem platformy Unicorn Hub;
  • 09.04.2021 z udziałem Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, animatorem platformy Hub of Talent 2;
  • 20. 04.2021 z udziałem Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, animatorem platformy Startup Heroes;.

Więcej informacji o szkoleniach Jak założyć startup ze wsparciem unijnym dostępnych jest na stronie PARP.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji