wsparcie dla przedsiębiorców

MRPiT zapowiada wsparcie dla przedsiębiorców. Możliwe postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii prowadzi “wyliczenia” na podstawie których podjęte mają zostać decyzje o wsparciu polskich przedsiębiorców z różnych branż w czasie drugiej fali koronawirusa. Przytaczane są m.in. zwolnienie ze składek ZUS, ponowne świadczenie postojowe oraz mikropożyczki.

Po poniedziałkowych konsultacjach Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z przedstawicielami różnych branż wiceszefowa resortu Olga Semeniuk poinformowała, że trwają prace nad wdrożeniem rozwiązań mających na celu “ratowanie” przedsiębiorców cierpiących przez nałożone na nich restrykcje.

Dalsze wsparcie dla przedsiębiorców w kryzysie

-Przygotowujemy pakiet rozwiązań gospodarczych. Trzy komponenty, które najbardziej wyłoniły się na przestrzeni tych rozmów to: postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki. Taki pakiet gospodarczy będziemy przygotowywać i rekomendować na Rządowym Sztabie Kryzysowym – oznajmiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Semeniuk odniosła się także do postulatów m.in. branży fitness, która apelowała o zdjęcie obostrzeń nałożonych na nią kilka dni temu. Wiceminister poinformowała, że aktualnie jest to niemożliwe z uwagi na znaczny wzrost ilości zachorowań. Z nieoficjalnych informacji wiadomo także, że na złagodzenie tych ograniczeń nie wyraziła zgody przede wszystkim KPRM.

Zwolnienie z ZUS, postojowe i mikropożyczki? Możliwe, ale tylko dla nielicznych

– Wspólnym mianownikiem ostatnich rozmów z branżami jest ich jak najszybsze odmrożenie. Na tę chwilę – z uwagi na COVID-19 – jest to niemożliwe, dlatego opracowujemy pakiet rozwiązań gospodarczych: postojowe, zwolnienie z ZUS, mikropożyczki – czytamy na profilu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Nowe rozwiązania, nad którymi pracuje aktualnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii mają zostać przedłożone w najbliższych dnia na Rządowym Sztabie Kryzysowym. Jak zaznaczono jednak, na wsparcie będą mogły liczyć wyłącznie te branże, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji. Mowa jest bowiem o tzw. wsparciu punktowym.

Przedsiębiorcy reagują

Na słowa wiceminister rozwoju od razu zareagowali przedsiębiorcy. W jednym z komentarzy pojawiła się informacja, że wsparcia potrzebują nie tylko te firmy, którym rząd narzucił odgórne rozporządzenia, ale także inne podmioty, które z uwagi na “pandemiczny strach” i pogorszenie się nastrojów konsumentów także notują znaczne spadki.

O tym, jakie działania podejmie rząd, aby ratować polskich przedsiębiorców, dowiemy się zapewne nie wcześniej, aniżeli na początku przyszłego tygodnia.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością.

MDK

Czytaj także
Total
0
Reakcji