bank bps cennik

Kolejny bank mocno podniesie opłaty na jesieni. Wzrosty cen nawet o 100 procent

Bank BPS poinformował właśnie o planowanej na listopad zmianie cennika swoich usług. W górę pójdą zarówno ceny prowadzenia rachunków, ale także przelewy i wypłaty z bankomatów.

Podwyżki podstawowych usług bankowych w dobie pandemii COVID-19 są nieuniknione. Banki “muszą” wynagrodzić sobie utratę zysków spowodowaną niskimi stopami procentowymi, które RPP ścięła praktycznie do zera. Do tej pory o podwyżkach cen usług poinformowały m.in. Alior Bank, BNP Paribas, czy Citi Handlowy. Aktualnie dołączył do nich także Bank BPS

Bank BPS cennik w górę

Bank BPS cennik zmieni od 1 listopada 2020 r. Podwyżki będą dotyczyły m.in. rachunków osobistych takich jak: POL-Konto, POL-Konto Senior, POL-Konto Student, POL-Konto Junior, Pakiet Młodzieżowy i Pakiet Standardowy. Opłata za ich prowadzenie wzrośnie w listopadzie do 15 zł miesięcznie. W przypadku konta VIP cena podskoczy do 17 zł (aktualnie wynosi 15 zł). Rachunki iKonto oraz talentKonto podrożeją o 2 zł. Obecnie za ich prowadzenie musimy zapłacić 5 zł, a od listopada miesięczny koszt wzrośnie do 7 zł.

Czytaj także: Kredyt z dopłatą do oprocentowania dostępny także w Banku BPS

W górę pójdą także opłaty za kartę debetową. Z aktualnej kwoty 3 zł / m-c zapłacimy o złotówkę więcej, czyli 4 zł. Także wypłaty z bank

Przelewy wewnętrzne w placówkach ze znacznymi wzrostami.

Bank BPS poinformował także o znacznym podniesieniu opłat za przelewy wewnętrzne realizowane za pośrednictwem placówki banku. W przypadku wygodnegoKonta koszt przelewu wzrośnie z 2,5 zł do 7,5 zł. Posiadacze pozostałych pakietów zapłacą zaś dwukrotnie więcej niż dotychczas. Opłata wzrośnie bowiem z 5 zł do 10 zł.

Także zlecenie przelewu na infolinii ze 100-procentowym wzrostem. Do tej pory za dyspozycję telefoniczną bank BPS pobierał 2 zł, od listopada koszt ten wzrośnie do 4 zł. W przypadku polecenia przelewu SEPA klienci zapłacą już 10 zł (aktualnie opłata wynosi 5 zł).

Bank BPS wypłaty z bankomatów droższe od listopada.

Także wypłata z bankomatów obcych zdecydowanie mocniej obciąży portfel klientów banku BPS. Z aktualnych 3% (min 6 zł) prowizja od wypłaty wzrośnie o 0,5% do 3,5 proc., jednak nie mniej niż 7 zł. Koszt sprawdzenia salda w bankomacie podskoczy do 2 zł (aktualnie wynosi 1 zł).

Bank BPS podniesie też prowizję za udzielenie kredytu w ramach ROR. Aktualnie wynosi ona 1 / 1,5 proc. (minimum 50 zł). Od listopada prowizja wyniesie już 2,5 proc. (minimum 50 zł). Prowizja nie ominie także posiadaczy rachunków VIP/Pakiet Prestiżowy – wyniesie 1% (aktualnie 0).

Czytaj także
Total
0
Reakcji