Old M. Night Shyamalan

Strach w oczach bohaterów “Old”. Nadchodzi nowy thriller M. Nighta Shyamalana

Na 23 lipca 2021 roku zaplanowano amerykańską premierę thrillera Old w reżyserii M. Nighta Shyamalana. Serwis “USA Today” opublikował właśnie nowe zdjęcie promujące film – widzimy na nim przerażony duet: aktorów Thomasin McKenze i Aleksa Wolffa. Zdjęcia do Old powstawały na słonecznej Dominikanie, która chyba nigdy dotąd nie prezentowała się równie mrocznie.

Na stronie Universal Pictures, który nabył prawa do dystrybucji filmu w Ameryce Północnej, przeczytać można krótki opis fabuły:

— Tego lata wizjoner M. Night Shyamalan powraca z mrożącym krew w żyłach dreszczowcem. Rodzina wypoczywająca na tropikalnej wyspie odkrywa, że odcięta od świata plaża drastycznie przyspiesza proces starzenia. Życie wczasowiczów ukrócone zostaje do jednego tylko dnia.

Old – M. Night Shyamalan na upiornej wyspie

Gael García Bernal pojawia się w filmie jako Jack, głowa wypoczywającej rodziny, a jego żonę Kate kreuje Vicky Krieps. Thomasin McKenzie, wielokrotnie nagradzana za swoją grę w dramacie Zatrzyj ślady, występuje jako najmłodsza córka Amanda, Eliza Scanlen jest jej ekranową siostrą Evelyn, a Alex Wolff – bratem, Markiem. Fani opowieści z dreszczykiem pamiętają Wolffa z drugoplanowej roli w horrorze Dziedzictwo. Hereditary – był tam nieodpowiedzialnym synem Toni Collette.

W filmie Old zobaczymy też Embeth Davidtz (Lista Schindlera), Abbey Lee (Kraina Lovecrafta), Rufusa Sewella (Człowiek z Wysokiego Zamku), Kena Leunga, Nikki Amukę-Bird, Emuna Elliotta i Kathleen Chalfant.

Zwiastun dreszczowca pokazano widzom już na początku lutego podczas Super Bowl.

Old M. Nighta Shyamalana – kiedy premiera? Reżyser pracuje nad kolejnym filmem

Old ukaże się 23 lipca 2021 roku w kinach amerykańskich i kanadyjskich. Na 21 lipca zaplanowano premierę we Francji, Islandii i Belgii. Początkowo Universal chciał, by film M. Nighta Shyamalana wszedł na ekrany pod koniec lutego, ale plany pokrzyżowała kolejna fala pandemii COVID-19.

Film powstał przy współpracy Universal Pictures i wytwórni Blinding Edge, a scenariusz oparto na książce Sandcastle (lub Château de sable) Pierre’a Oscara Levy’ego i Frederika Peetersa. Night Shyamalan wyprodukował Old wspólnie z Ashwinem Rajanem oraz Markiem Bienstockiem.

Premierę Old zaplanowano na lipiec 2021 roku, a M. Night Shyamalan pracuje obecnie nad kolejnym filmem – Labor of Love, także we współpracy z Blinding Edge Pictures. IMDb zwiastuje, że projekt będzie gatunkową mieszanką dramatu, thrillera i romansu. Dystrybucją w Ameryce Północnej prawdopodobnie też zajmie się Universal.

Universal Pictures był dystrybutorem wcześniejszego dreszczowca kultowego reżysera. Mowa o filmie Wizyta z 2015 roku, który zrealizowano w konwencji found footage.

Old M. Night Shyamalan
Old M. Nighta Shyamalana – zdjęcie z filmu / Foto Prime News: Universal, Blinding Edge Pictures, USA Today
Czytaj także
Total
0
Reakcji