Programy o deserach, Prime Woman foto: brookelark/unsplash

Programy o deserach na Netfliksie to idealny food-porn

Programy o deserach na Netfliksie to prawdziwe źródło food-pornu dla wszystkich miłośników jedzenia. Praktycznie każdego miesiąca platforma dodaje nowe show kulinarne. Jest to też kopalnia programów o deserach: konkursy, show kulinarne, seriale dokumentalne. Wybraliśmy dla Was najsłodsze programy, ale uwaga – zaleca się przedtem przygotować słodkie przekąski.

Adriano Zumbo królem food-porn

Australijski cukiernik i mega gwiazda świata deserów stworzył wraz z platformą najsłodsze show na całym Netflixie. Zumbo’s Just Desserts to program o dosyć znanym formacie, w którym kilkunastu cukierników amatorów rywalizuje o główną nagrodę, odtwarzając pomysły Zumbo. Desery i ciasta, które tworzą, nie są jednak w żaden sposób znajome. Ich pomysły, precyzja i używane metody sprawiają, że każdy odcinek oglądamy jak najlepszy film sensacyjny. W programie zobaczymy desery przeczące grawitacji, wymarzony tort na imprezę urodzinową czy ciasta ze szpinakiem, bazylią i chilli.

Adriano Zumbo jest też jednym z jurorów w programie Słodkie Szaleństwo. Tutaj z kolei rywalizują profesjonalni cukiernicy, którzy muszą stworzyć babeczkę, deser i tort w każdym odcinku. Presja czasu powoduje, że bardzo często możemy zobaczyć spalone ciasto, niezmrożone lody albo rozwarstwioną polewę. Pomimo że mamy do czynienia z profesjonalistami, to ich desery są często do odtworzenia w domu.

programy o deserach
Prime Woman foto: Steffen Zimmermann, Pixabay.

Show ma też dwa spin-offy – Słodkie Szaleństwo Na Święta i Słodki Odlot. Pierwsza wersja to desery o tematyce świątecznej, które wprowadzą nas w idealny nastrój. Druga to show, w którym profesjonaliści tworzą dzieła sztuki, zrobione z topionego cukru – kto by pomyślał, że z cukru można zrobić kilkumetrowego kwiata!

Słodyczowo-komediowe programy o deserach

Chociaż nienawidzimy własnych porażek w kuchni, to uwielbiamy oglądać problemy innych. Dlatego program Nailed It! to idealne połączenie show kulinarnego i komedii. Amatorzy próbują odtworzyć profesjonalne dzieła cukierników, z naciskiem na słowo „próbują”. Desery, które podają, w niczym nie przypominają oryginału, rozpadają się na oczach jurorów i często nie posiadają kluczowego składnika. Po tym programie znacznie bardziej docenimy nasze ciasta i desery.

Show ma różne wersje zagraniczne, np. Nailed It! Hiszpania czy Francja albo Meksyk. Nie możemy się doczekać polskiej wersji. Takie programy o deserach lubimy.

Czytaj także
Total
0
Reakcji