jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokój? Sprawdzone sposoby na funkcjonalne wnętrze!

Przedpokój, to szczególne i jednocześnie bardzo specyficzne miejsce w każdym mieszkaniu/domu. Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy zadbać nie tylko o jego wygląd, styl, design – ale także o to, by pomieszczenie to pozostawało funkcjonalne, użyteczne i …czyste. Można powiedzieć, że jest to tzw. „pierwsze wrażenie”, które buduje opinię o nas samych – w oczach odwiedzających nas gości. Co zrobić, aby zachować ład i porządek w przedpokoju? Gdzie ulokować niepotrzebne lub sezonowe elementy? W jaki sposób przechowywać obuwie oraz odzienia wierzchnie? Jakie dekoracje umieścić w holu? To zdecydowanie warto wiedzieć. Sprawdźmy!

Meble – mają znaczenie!

Okazuje się, że większość nieładu, jak również problemów z wielością rzeczy, bałaganem, chaosem – bierze się z nieodpowiedniego urządzenia przestrzeni. Warto więc rozpocząć od tego, jakie meble najlepiej sprawdzą się w przedpokoju. Współczesne trendy, zdecydowanie wskazują na: szafkę na buty, zabudowaną szafę z wieszakami, duże lustro, ławę lub pufę, dywan/dywanik pleciony lub emitujący frotę, wolnostojącą lampę albo elementy florystyczne. Dodatkowo, urządzając przedpokój, dobrym rozwiązaniem będzie wybór ciepłego oświetlenia, które sprawi, że wnętrze stanie się przytulne, klimatyczne, urocze i niesamowicie wygodne.

Postawmy na … ozdobne pudełka!

By zniknął zbędny nieporządek i by wszystko znalazło swoje miejsce – warto zdecydować się na ozdobne pudełka, które nie tylko uwolnią zagraconą przestrzeń, ale również odświeżą ją i upiększą. Dzięki tym elementom – śmiało – ogarniemy nieużywane na co dzień przedmioty oraz gadżety, jak również te elementy, które są przez nas użytkowane, jednak nie chcemy by znajdowały się one na wierzchu. Dodatkowo – segregowanie elementów, to doskonała okazja do utylizacji nieuważnych i kompletnie niepotrzebnych rzeczy.

Niech… będzie minimalistycznie!

Przedpokój wcale nie musi być przepełniony dodatkami, ozdobami, gadżetami – wręcz przeciwnie. Obecnie odchodzi się już od przesady i zbędnego przesytu – skupiając się na minimalistycznych wnętrzach, delikatności, elegancji, klasyce. Dlatego, zbyt duża ilość mebli, zła organizacja, nadmiar elementów – to wszystko przytłacza i powinno zostać zdecydowanie odrzucone. Ważna jest, przede wszystkim, naturalność, skromność – choć w niesamowicie stylowym i nowoczesnym wydaniu.

Total
0
Reakcji