zwolnienie z zus deklaracje

Zwolnienie z ZUS. Ostatnie chwile na złożenie deklaracji

Przedsiębiorcy chcący skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS za grudzień, styczeń lub luty mają ostatni dzień na złożenie dokumentów rozliczeniowych – niezbędnych, by skorzystać z pomocy – przypomina dziś Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zwolnienie z konieczności opłacania składek ZUS za te okresy możliwe było dzięki wydłużeniu działania tarczy branżowej. Co prawda rządzący przedłużyli ją niedawno po raz kolejny, jednak okres zwolnienia obejmie już inne miesiące.

Przedsiębiorcy chcący skorzystać ze zwolnienia ze składek za grudzień 2020 r., styczeń 2021, bądź luty 2021 r., muszą się pośpieszyć. Zostały na to dosłownie godziny na złożenie wymaganych dokumentów.

Zwolnienie z ZUS. Termin tylko do końca marca

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów zwolnienie z konieczności opłacania składek ZUS za wskazane miesiące przysługiwało przedsiębiorcom, którzy ujęci zostali w tzw. tarczy branżowej. Łącznie było to kilkadziesiąt kodów PKD.

Tarcza branżowa obejmie nowe kody PKD. Więcej przedsiębiorców otrzyma pomoc państwa

Płatnicy, którzy chcą skorzystać z możliwości zwolnienia z ZUS, muszą złożyć wcześniej wszelkie dokumenty rozliczeniowe. Zgodnie z informacjami, które przekazał dziś Zakład, są to: deklaracje rozliczeniowe, a także imienne raporty miesięczne za okres, za który występują o zwolnienie z opłacania składek.

ZUS dodaje jednocześnie, że obowiązek ten nie dotyczy płatników zwolnionych z przekazywania co miesiąc dokumentów rozliczeniowych.

Premier deklaruje pomoc dla zamkniętych firm. Zwolnienie z ZUS i postojowe przedłużone

Po złożeniu wymaganych dokumentów płatnik będzie mógł wnioskować o zwolnienie z ZUS. W tym celu niezbędne jest złożenie wniosku w terminie nieprzekraczającym 30 kwietnia 2021 r., wyłącznie poprzez platformę PUE ZUS.

Czytaj więcej o zwolnieniu z ZUS

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji