dotacje na kapitał obrotowy mazowieckie

Mazowsze szykuje nowe dotacje na kapitał, ale znów tylko dla nielicznych

Dotacje na kapitał obrotowy mazowieckie. Zarząd województwa przeznaczy kolejne 40 mln zł. na dalsze wsparcie firm w kryzysie. Nowe dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców z woj. mazowieckiego mają ruszyć jeszcze w październiku, ale podobnie jak poprzednio będą przeznaczone wyłącznie dla kilku branż.

Dotacje na kapitał obrotowy mazowieckie – będzie nowy konkurs

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego – aczkolwiek nieliczni – mają powody do zadowolenia. Samorząd pracuje nad uruchomieniem nowego naboru wniosków na dotacje na kapitał obrotowy dla firm, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19.

Poinformował o tym Wiesław Raboszuk, Wicemarszałek woj. mazowieckiego w podsumowaniu poprzedniego konkursu dotacje na kapitał obrotowy. Zaznaczył jednak, że wsparcie otrzymają tylko nieliczne branże.

Czytaj także: Będą nowe dotacje na kapitał obrotowy opolskie

– Po przeanalizowaniu sprawy zarząd województwa stwierdził, że trzeba rozszerzyć spectrum wspieranych przedsiębiorców […] Są jeszcze przedsiębiorcy związani z transportem pasażerskim, są agencje transportowe, są firmy dostarczające żywność, catering, inne placówki gastronomiczne, agencje reklamowe, no i placówki sportowe, które również nie mogły działać podczas zamknięcia działalności związanego z COVIDEM – powiedział Wicemarszałek.

Dotacje na kapitał obrotowy mazowieckie prawdopodobnie jeszcze w październiku!

Roboszuk dodał, że konkurs zostanie ogłoszony jeszcze w październiku, a wsparcie otrzymają te firmy, które odnotowały spadki obrotów w okresie czerwiec-sierpień br.

– Będziemy weryfikować przychody netto tych beneficjentów, tych przedsiębiorców, którzy w czerwcu, lipcu i sierpniu w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego ponieśli straty.

Dotacje na kapitał obrotowy mazowieckie – budżet przekroczy 40 mln

Jak informuje Marta Milewska Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Na jego (konkursu – przypis red.) realizację planujemy przeznaczyć ponad 40 mln zł z Unii Europejskiej […] w ramach naszego programu operacyjnego.

Milewska dodaje także, że aktualnie trwają prace nad przygotowaniem i szczegółami tego konkursu oraz przypomina, że dla przedsiębiorców wciąż dostępne są pożyczki płynnościowe.

Dotacje na kapitał obrotowy Mazowsze – podsumowanie pierwszego naboru.

Aby być na bieżąco, dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji