czy sądy mają terminale

Sądy dołączają do Polski bezgotówkowej. Coraz więcej instytucji posiada już terminale płatnicze

Coraz więcej sądów na terenie całej Polski dołącza do programu Polska Bezgotówkowa. Płatność kartą możliwa jest już w około 100 instytucjach. Ostatnio dołączył do nich także Sąd Rejonowy w Białymstoku, w którym stanął bezobsługowy terminal płatniczy Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Na koniec 2020 r. z terminali płatniczych Programu Polska Bezgotówkowa korzystało już ponad 250 tys. przedsiębiorców. Mimo że Program dostępny jest dopiero od trzech lat, to ilość podmiotów do niego dołączających stale rośnie. Do przyjmowania płatności za pomocą terminali oferowanych przez Fundację w ramach Programu Polska Bezgotówkowa dołączają jednak nie tylko właściciele firm, ale także instytucje państwowe, jak urzędy czy placówki służby zdrowia, ale także sądy.

Sądy zbroją się w terminale płatnicze

Wg. ostatnich danych ilość sądów w Polsce, które przystąpiły do Programu Polska Bezgotówkowa, zbliża się do stu. Ostatnim, który do nich dołączył, jest Sąd Rejonowy w Białymstoku. Od 27 lutego stanął w nim bowiem samoobsługowy terminal płatniczy, w którym petenci mogą uiszczać wpłaty zarówno gotówką, jak i bezgotówkowo na rachunki sądu takie jak:

  • rachunek dochodów budżetowych (opłaty, koszty, grzywny, odpisy);
  • rachunek sum na zlecenie (zaliczki sądowe na biegłych, tłumaczy, kuratorów, na ogłoszenia w prasie, za wpis do rejestru spadkowego);
  • rachunek Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (nawiązki i inne świadczenia pieniężne zasądzone przez Sąd Rejonowy w Białymstoku).

Dzięki terminalowi dostarczonemu przez Polskę Bezgotówkową można także zapłacić za e-znaczki sądowe.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter. Chcesz więcej? Przejdź do Prime News

Czytaj także
Total
0
Reakcji