oktoberfest w dubaju

To będzie najdziwniejszy Oktoberfest w historii

Najpopularniejsze na świecie święto piwa – Oktoberfest – z powodu pandemii Covid-19 miało się nie odbyć. Organizatorzy festiwalu nie składają broni, ale coraz częściej mówi się o tym, że pandemia po raz drugi pokrzyżuje plany. Pojawiają się jednak głosy, że Oktoberfest odbędzie się jesienią w … Dubaju.

Coroczna, wielotygodniowa impreza, na której zamiast wody płyną hektolitry piwa, organizowana jest już od 1810 roku. Przed pandemią przyciągała nawet 6 mln osób rocznie. Nie skrępowani niczym miłośnicy złotego trunku całymi dniami (i nocami) pili, śmiali się, śpiewali. Wszystko odbywało się pod gołym niebem – ostatecznie w pod namiotami.

W tym roku będzie jednak inaczej. Zupełnie inaczej.

Oktoberfest w Dubaju?

Zgodnie z informacjami, które przekazał portal “Spiegel”, organizatorzy Oktoberfest wpadli na pomysł, aby nie rezygnować z imprezy w tym roku i przenieść festiwal piwa na pustynię. Konkretnie do … Dubaju.

“Spiegel” donosi przy tym, że impreza miałaby odbyć się na terenie przekraczającym 400 tys. metrów kwadratowych w okolicach Dubai Marina – zamożnej dzielnicy mieszkaniowej.

oktoberfest w dubaju

Sprzedaż alkoholu odbywać miałaby się wyłącznie na terenie obiektów (np. Hotelu). Na festiwal dotrzeć można byłoby wyłącznie busem, aby nie spacerować po mieście w stanie nietrzeźwym – z szacunkiem dla obu kultur – pisze “Spiegel”.

O tym, że Oktoberfest odbędzie się w tym roku w Dubaju pisał wcześniej już niemiecki “Bild”. Zdaniem jego dziennikarzy impreza rozpocząć miałaby się 7 października br.

Nie przeniesienie a własny Oktoberfest

Z informacji przekazywanych przez “Deutsche Welle” wynika jednak, że Monachium nie ma w planach przeniesienia Oktoberfest do Dubaju. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma odbyć się bowiem festiwal zorganizowany na wzór monachijskiej imprezy.

Dubajska wersja dożynek piwnych miałaby bowiem zostać połączona ze Światową Wystawą Expo, która jest zaplanowana na jesień tego roku.

Filmy oparte na faktach, które musisz obejrzeć

Jak informują organizatorzy “dubajskiego Oktoberfest”, na których powołuje się “Deutsche Welle”, na terenie 420 tys. mkw miałyby zostać rozstawione namioty, a na festiwalu żywcem wyciętym z Monachium miałyby przygrywać niemieckie szlagiery.

Podczas imprezy zaplanowano ustawienie najdłuższego na świecie baru o długości 135 metrów. Organizatorzy chcą także pokazać największą szklankę do piwa. Ilość gości, której oczekują organizatorzy, ma wynieść około 4 mln w skali miesiąca. Oktoberfest w Dubaju miałby zakończyć się 31 marca 2022 r.

Jeśli doniesienia niemieckich mediów się potwierdzą i Oktoberfest zostanie zorganizowany w Dubaju, zachodzi pytanie, jak w takich warunkach miałoby wyglądać odszpuntowanie pierwszej beczki piwa i kto miałby tego dokonać? W Monachium rok rocznie robi to bowiem burmistrz miasta. Czy w Dubaju, zrobi to szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum…?

Czytaj także
Total
0
Reakcji