tvn zmienia właściciela

TVN zmienia właściciela (znów). Powstanie medialny gigant wart 150 mld dolarów

W poniedziałek do informacji podano, że należąca do AT&T firma WarnerMedia oraz grupa Discovery (do której należy m.in. TVN) połączą działalność w ramach biznesowej fuzji. Prezesem tak powstałego przedsiębiorstwa będzie David Zaslav, obecnie szef Discovery Communications.

Sprawę nagłośniły między innymi “Financial Times”, Bloomberg i CNBC – obecnie wiadomo, że dyskusje biznesowe znajdują się na “zaawansowanym etapie”. Aktualni akcjonariusze WarnerMedia i Discovery zostaną właścicielami nowopowstałej firmy.

TVN zmienia właściciela. Fuzja WarnerMedia i Discovery

Już teraz mówi się, że powstanie medialny gigant, który z powodzeniem będzie mógł rywalizować z Netfliksem czy Disneyem. Akcjonariuszem z silniejszą pozycją w spółce będzie AT&T (71 proc. walorów). W tej chwili nie jest jeszcze pewne, czy częścią zespołu będzie Jason Kilar, dyrektor generalny WarnerMedia.

Ostatni etap transakcji nastąpi w połowie przyszłego roku. Na razie żadna ze stron nie odpowiada na komentarze dziennikarzy w sprawie fuzji. John Stankey, przedstawiciel AT&T, uważa, że WarnerMedia i Discovery są “liderami branży rozrywkowej o wzajemnie uzupełniających się atutach”.

Do WarnerMedia należą m.in. CNN, Cartoon Networks czy HBO, a do Discovery – stacje jak Animal Planet czy TLC. AT&T przejęło wcześniej m.in. firmę Time Warner Inc.

TVN należał do Discovery od 2018 roku, kiedy został odkupiony od Scripps Networks Interacitve.

Czytaj też: Kto może odebrać Netfliksowi złotą koronę giganta VOD?

Czytaj także
Total
1
Reakcji