Przyjaciele odcinek specjalny

Powrót “Przyjaciół”: odcinek specjalny już 27 maja na HBO Max

Stało się: HBO ujawniło datę premiery odcinka specjalnego serialu Przyjaciele. Długo wyczekiwany powrót nastąpi już 27 maja za pośrednictwem HBO Max. Ponowne spotkanie szóstki aktorów z kultowego sitcomu odwlekano już kilkukrotnie z powodu pandemii koronawirusa.

Odcinek specjalny miał zostać pokazany przez HBO Max już rok temu. Od tego czasu zainteresowanie fanów tylko narastało. Zdjęcia do odcinka planowano z początku na styczeń lub luty 2021 roku, ale ostatecznie aktorzy spotkali się na planie dopiero w kwietniu. Okazuje się, że warto było czekać: HBO przygotowało dla miłośników Przyjaciół mnóstwo niespodzianek i atrakcji.

Przyjaciele – odcinek specjalny. Imponująca obsada – m.in. Lady Gaga, Beckham i BTS

27 maja HBO Max pokaże odcinek specjalny serialu Przyjaciele, w którym powracają Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, David Schwimmer, Matthew Perry i Matt LeBlanc. Każdy z aktorów za występ w programie otrzymał po 2,5 mln dolarów. Pod koniec emisji, w latach 2002-2004 (sezony 9-10), cała szóstka dostawała wynagrodzenie równe 1 mln USD za pojedynczy odcinek serialu.

Uwagę zwraca gościnna obsada odcinka specjalnego. HBO Max zaprosiło do studia nagraniowego całą armię gwiazd najwyższego formatu. W programie Friends: The Reunion udział wzięli: David Beckham, Justin Bieber, Kit Harington, Mindy Kaling, Thomas Lennon, zespół BTS, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Reese Witherspoon, Lady Gaga, Elliott Gould, Tom Selleck, Larry Hankin, Christina Pickles, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Malala Yousafzai i James Corden. Niektórzy – jak Selleck czy Gould – występowali w poszczególnych sezonach Przyjaciół.

Oryginalna obsada spotkała się na scenie dźwiękowej Stage 24 w kompleksie Warner Bros. Studios – to tu kręcono późniejsze sezony serialu około dwadzieścia lat temu. “The Hollywood Reporter” donosi, że odcinek miał charakter improwizowany, a aktorzy nie pracowali z żadnym konkretnym scenariuszem. Na profilu HBO Max w serwisie YouTube pojawiła się krótka zapowiedź odcinka.

Przyjaciele – odcinek specjalny. Kiedy premiera i gdzie obejrzeć?

Odcinek specjalny Przyjaciół wyreżyserował Ben Winston, a producentami wykonawczymi byli Kevin Bright, Marta Kauffman i David Crane – to oni tchnęli w serial życie lata temu. Pomimo plotek i spekulacji Friends: The Reunion nie poprowadziła komiczka i gwiazda telewizji Ellen DeGeneres.

Prace nad odcinkiem przez długi czas trzymano w tajemnicy. W kwietniu Matthew Perry – serialowy Chandler Bing – zamieścił na Instagramie zdjęcie zza kulis szykowanego programu. Szybko musiał je usunąć – prawdopodobnie dlatego, że został o to poproszony przez dyrektorów HBO Max. Zanim to zrobił, pod postem pojawiło się blisko 27,7 tys. polubień.

Czytaj też: Przyjaciele – 5 klasycznych odcinków, które dowodzą, że Chandler i Monica są sobie przeznaczeni

Kilka miesięcy temu prawa do serialu Przyjaciele przejął WarnerMedia, nabywając sitcom za kwotę 425 mln dolarów. HBO Max planuje wyprodukować dwa inne podobne przedsięwzięcia: z udziałem obsady Prezydenckiego pokera i sitcomu Bajer z Bel-Air. W przypadku serialu Przyjaciele odcinek specjalny na pewno okaże się dla platformy hitem – to wciąż jedna z najchętniej oglądanych produkcji telewizyjnych w historii.

Czytaj także
Total
4
Reakcji