Courteney Cox Shining Vale

Courteney Cox w nowym serialu telewizji Starz – Shining Vale

Courteney Cox dostała rolę w nowym serialu Shining Vale, powstającym dla telewizji Starz. Gwiazda Przyjaciół wystąpi w nim jako Patricia “Pat” Phelps, matka i żona, która zamieszkuje w przeklętym domu. Serial z gatunku komedii i horroru będzie liczył osiem odcinków – każdy potrwa około trzydzieści minut. Ekranowym mężem Cox będzie Greg Kinnear (Bastion, Lepiej być nie może).

Projekt znajduje się w przygotowaniu od ubiegłego roku. Showrunnerami będą Sharon Horgan i Jeff Astrof.

Courteney Cox w Shining Vale – serial o dysfunkcyjnej rodzinie wkrótce na ekranach Starz

Shining Vale będzie historią dysfunkcyjnej rodziny Phelpsów, która pozostawia za sobą miejski zgiełk i zamieszkuje w małej mieścinie. Bohaterowie mają pecha: wprowadzają się do domu, w którym doszło do wielu brutalnych zbrodni. Wewnątrz budynku panuje dziwna atmosfera, którą zdaje się odczuwać tylko Pat (Cox). Kobieta obawia się, że albo opętały ją nadprzyrodzone moce, ale… popadła w depresję.

Courteney Cox wystąpi w serialu Shining Vale jako Patricia “Pat” Phelbs – niegdyś szalona i dzika dziewczyna, dziś matka i żona. Bohaterka zyskała sławę dzięki sprośnej książce, która została bestsellerem – niektórzy odbiorcy uznali ją za obalającą stereotypy pozycję o kobiecym empowermencie, a inni za literacką pornografię.

Pat odstawiła na bok imprezy i alkohol, by stać się przykładną panią domu. Niestety, nigdy nie napisała już drugiej powieści. W życiu prywatnym wiedzie jej się kiepsko: kobieta nawet nie pamięta, kiedy ostatnio uprawiała seks z własnym mężem.

Courteney Cox w serialu Shining Vale – intrygującym miksie komedii i horroru

Nowy serial Starz z udziałem Courteney Cox będzie dowcipną opowieścią o zwalczaniu własnych demonów i trudach małżeńskiego życia. Pojawia się też w Shining Vale wątek paranormalny, a tytuł to jawne nawiązanie do Lśnienia Stanleya Kubricka.

Greg Kinnear pojawi się w serialu jako przesadnie optymistyczny mąż Pat, Terry; Gus Birney zagra nastoletnią córkę Gaynor, a Dylan Gage – syna, Jake’a. W obsadzie znalazło się też miejsce dla Miry Sorvino i Merrin Dungey. Sorvino wcieli się w Rosemary – alter ego Patricii, jej wewnętrzne, freudowskie id.

Nowy serial Courteney Cox Shining Vale wyprodukują studia Warner Bros. Television, Lionsgate Television, Other Shoe Productions i Kapital Entertainment. Cox będzie też jedną z producentem wykonawczych. Pilota serialu wyreżyseruje Dearbhla Walsh (Opowieść podręcznej).

Courteney Cox zakończyła niedawno prace nad nową odsłoną serii Krzyk, która wejdzie do kin w styczniu. W maju HBO Max prawdopodobnie wyemituje wreszcie odcinek specjalny serialu Przyjaciele, w którym aktorka grała Monikę Geller.

Czytaj także
Total
5
Reakcji