serial Carrie remake

Telewizyjny remake Carrie powstanie dla stacji FX. Co wiemy o serialu?

Serial Carrie powstanie dla stacji FX – będzie to telewizyjny remake klasycznej powieści Stephena Kinga. Serwis “Deadline Hollywood” donosi, że projekt otrzymał zielone światło od FX Networks, LLC i zostanie zrealizowany w krótkiej, paroodcinkowej formie. O miniserialu po raz pierwszy dowiedzieliśmy się zimą 2019 roku, kiedy sensacyjne wieści przekazały portale “Collider” i “Entertainment Weekly”. Wówczas informowano, że Carrie w nowej adaptacji będzie albo czarnoskórą dziewczyną, albo osobą transpłciową.

W tym momencie serialowy remake Carrie pozostaje jeszcze zagadką. Nie są znane informacje o szczegółach fabuły i nie odsłonięto nazwisk ewentualnych twórców. Wiadomo jedynie, że FX zaakceptowało Carrie jako swój nadchodzący miniserial.

Serial Carrie – remake dla telewizji FX

Amerykańska stacja FX najbardziej kojarzona jest z olbrzymim sukcesem serii antologii American Horror Story, na którą do 2019 roku złożyło się dziewięć sezonów, i która przedefiniowała pojęcie telewizyjnego serialu grozy. Z tego powodu jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać plotki o Ryanie Murphym, zajmującym stanowisko showrunnera Carrie. Tych informacji nie potwierdziła jednak sama stacja.

Murphy ma na koncie parę innych produkcji zrealizowanych w gatunku horroru: serial Scream Queens i filmowy slasher Miasteczko, które bało się zmierzchu.

Nie będzie to pierwszy serialowy remake Carrie – w 2002 roku ukazała się ekranizacja z Angelą Bettis w roli tytułowej, która, choć wyemitowana jako film telewizyjny, przez NBC pomyślana została jako potencjalny “tasiemiec”. Produkcję potraktowano jako pilota możliwego serialu, ale została ona negatywnie oceniona i z dalszych odcinków zrezygnowano.

Remake Carrie w telewizji FX. To już piąta adaptacja

Najbardziej znaną adaptacją Carrie jest, oczywiście, film Briana De Palmy z 1976 roku. Później ukazał się jeszcze sequel, Furia: Carrie 2 (1999), a także reboot z 2013 roku. Tytułową postać – gnębioną w szkole nastolatkę ze zdolnościami telekinetycznymi – grały Sissy Spacek, Emily Bergl, Angela Bettis i Chloë Grace Moretz. Pierwsza za swoją rolę była nominowana do Nagrody Akademii Filmowej.

Remake Carrie dla FX, o którym informował “Collider” w 2019 roku, miał skupić się na bohaterce niebędącej cispłciową, białą kobietą. Kiedy portal poprosił stację FX o komentarz do tych doniesień, spotkał się z odmową.

Inną serialową ekranizacją powieści Stephena Kinga, która wkrótce pojawi się w naszych domach, jest Lisey’s Story, z Julianne Moore w roli głównej. Produkcję tego lata obejrzą subskrybenci Apple TV+.

Czytaj także
Total
0
Reakcji