Fabien Frankel House of the Dragon

Fabien Frankel w prequelu Gry o tron – serialu House of the Dragon

Fabien Frankel pojawi się w serialu House of the Dragon – prequelu megahitu HBO Gra o tron. Obecnie aktor negocjuje jedną z głównych ról, a w obsadzie znajdują się już Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best i Sonoya Mizuno. Za nowy serial HBO będą odpowiadać George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. Stacja zamówiła go już we wrześniu 2019 roku, jednak dopiero teraz mają ruszyć prace na planie.

Akcja serialu ma toczyć się około trzysta lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Inni aktorzy, którzy pojawią się w House of the Dragon, to Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith i Emma D’Arcy. O obsadzeniu Frankela w jednej z czołowych ról na Twitterze poinformował sam George R. R. Martin – autor cyklu fantasy Pieśń lodu i ognia, na którym bazuje słynna produkcja HBO.

Fabien Frankel – House of the Dragon. Prequel Gry o tron zyskał nowe nazwisko

Prequel Gry o tron opowie o losach rodu Targaryen, którego członkowie są przodkami królowej Daenerys. House of the Dragon będzie dział się trzysta lat przed wydarzeniami, które widzowie znają z Gry o tron. “Deadline” podaje, że serial liczy sobie pięciu głównych bohaterów: króla Viserysa Targaryena (Considine), Alicent Hightower (Cooke), księżniczkę Rhaenyrę Targaryen (D’Arcy), księcia Daemona Targaryena (Smith) i lorda Corlysa Velaryona (Toussaint), znanego pod pseudonimem “Sea Snake”.

Istotna rola przypadła też w udziale Frankelowi. Aktor, znany z kryminału Netfliksa Wąż, zagra Ser Cristona Cole’a. Będzie mężczyzną pochodzącym z półwyspu Dorne i przedstawicielem klasy średniej. Nie odznaczono go tytułem królewskim – wszystko, co może zaoferować, to swój honor i imponujące umiejętności w walce na miecze.

Ryan Condal napisał scenariusz odcinka pilotażowego. Fabien Frankel ma pojawić się już w pierwszym odcinku House of the Dragon.

Fabien Frankel w serialu House of the Dragon – obsada telewizyjnego prequela rośnie

Na showrunnerów prequelu Gry o tron wytypowano Miguela Sapochnika i Condala. Kilka odcinków – w tym pilota – wyreżyseruje pierwszy z wymienionych. Wśród producentów wykonawczych wymieniani są Sara Lee Hess, Vince Gerardis i Ron Schmidt.

Fabien Frankel wystąpi w House of the Dragon dzięki agencji Luber Roklin Entertainment. Widzowie mieli szansę obejrzeć go między innymi w komedii romantycznej Last Christmas Paula Feiga (2019), gdzie główną rolę powierzono Emilii Clarke – ikonicznej Daenerys Targaryen z Gry o tron.

W styczniu 2020 rzecznik stacji HBO poinformował, że House of the Dragon trafi na ekrany dopiero w 2022 roku. Casey Bloys, dyrektor ds. rozwoju contentu w HBO i HBO Max, zapowiedział, że produkcja prequela rusza w kwietniu, a zdjęcia powstaną w Anglii.

Czytaj także
Total
0
Reakcji