Serial Glee powrót 8 kwietnia Hulu

„Glee” − wielki powrót już 8 kwietnia na Hulu

„Glee”, kultowy serial telewizji Fox, już 8 kwietnia doczeka się wielkiego powrotu na Hulu. Choć nie powstały nowe odcinki, okazja do spotkania z obsadą jest wyjątkowa. Spodziewajcie się wielu wzruszeń i przygotujcie chusteczki.

8 kwietnia w amerykańskim serwisie VOD Hulu prowadzona będzie transmisja z 32. ceremonii rozdania nagród GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation). Z tej okazji wyemitowany zostanie segment z udziałem aktorów „Glee”, którzy złożą hołd tragicznie zmarłej latem 2020 roku Nayi Riverze.

Serial Glee − wielki powrót obsady 8 kwietnia na Hulu i YouTubie

Naya Rivera występowała w serialowym musicalu jako Santana Lopez − członkini licealnego chóru, która potajemnie podkochuje się w jednej z koleżanek (grana przez Heather Morris Brittany). Postać zdobyła serca widzów i stała się fenomenem wśród społeczności LGBTQ, od której Rivera wielokrotnie otrzymywała podziękowania za obecność na ekranie. W sezonie trzecim „Glee” Santana dokonała coming outu jako lesbijka. Właśnie to wydarzenie − w historii telewizji pamiętne do dziś − ma zostać uhonorowane podczas ceremonii GLAAD Media Awards.

Fani „Glee” wciąż liczą na powrót serialu: nic więc dziwnego, że spotkanie aktorów podczas uroczystej gali to w opinii mediów wydarzenie bez precedensu. Na ceremonii GLAAD obecni będą: Heather Morris, Darren Criss, Jane Lynch, Chris Colfer, Matthew Morrison, Amber Riley, Jenna Ushkowitz, Becca Tobin, Kevin McHale, Jacob Artist, Harry Shum Jr., Alex Newell i Vanessa Lengies. Spośród najważniejszych członków oryginalnej obsady zabraknie jedynie Lei Michele, Dianny Agron i Jaymy Mays.

Powrót „Glee” − aktorzy serialu złożą hołd Nayi Riverze

GLAAD, organizacja walcząca z homofobią oraz przyznająca nagrody filmom i serialom z wątkami LGBTQ, zapowiada, że charakter spotkania będzie odświętny. Zjazd aktorów będzie okazją do wspomnień Rivery jako niedocenionej artystki, uczczenia jej talentu i dziedzictwa. Telewizja NBC uznała, że Rivera „przedefiniowała reprezentację osób queerowych i Latynosów na małym ekranie”.

Wielki powrót obsady „Glee” będzie też okazją do dyskusji na temat osób LGBTQ i queerowych Latynosów w obecnie oglądanych serialach. Segment poświęcony Nayi Riverze zainauguruje Demi Lovato, która występowała w piątym sezonie „Glee” jako Dani, jedna z partnerek Santany.

Zobacz też: „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” − kiedy premiera na Netfliksie?

Ceremonia wręczenia nagród GLAAD będzie emitowana na Hulu oraz specjalnym kanale YouTube 8 kwietnia.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji