The Weeknd

The Weeknd debiutuje jako aktor. Zagra w serialu HBO o gwieździe muzyki pop

Kanadyjski wokalistka The Weeknd spróbuje swoich sił jako aktor. Autor przeboju “Can’t Feel My Face” wystąpi w serialu dramatycznym HBO “The Idol”, którego reżyserem będzie Sam Levinson. The Weeknd – a właściwie Abel Makkonen Tesfaye – napisze też scenariusze wybranych odcinków i wyprodukuje wykonawczo całość.

Levinson był showrunnerem innego serialu HBO, “Euforia”, a ponadto wyreżyserował filmy “Assassination Nation” oraz “Malcolm i Marie”. W pracach nad projektem uczestniczy też Reza Fahim – przedsiębiorca i producent muzyczny, który współpracuje z Tesfayem od 2017 roku.

The Weeknd w serialu HBO The Idol

Bohaterką “The Idol” będzie piosenkarka popowa, która wikła się w romans z pochodzącym z Los Angeles biznesmenem. Jest on właścicielem klubu nocnego, a potajemnie też liderem podejrzanego kultu.

Podczas gdy Levinson wyreżyseruje serial, jego showrunnerem będzie Joseph Epstein (“Health and Wellness”). Epstein napisze też fabułę do serialu wspólnie z Tesfayem i Mary Laws (“Sukcesja”, “Neon Demon”). Producentami wykonawczymi będą Levinson, Tesfaye, Fahim, Epstein, Ashley Levinson, Kevin Turen i Aaron L. Gilbert. Stanowisko producenckie obejmie ponadto manager  Tesfaye’a, Wassim “SAL” Slaiby.

Czytaj też: Christina Aguilera wspiera Spears i ruch #FreeBritney. Rywalizacji nie ma

The Weeknd zadebiutował na scenie muzycznej w 2009 roku. Dwa lata później ukazał się jego pierwszy mixtape “House of Balloons”, który w Wielkiej Brytanii uzyskał status srebrnej płyty dzięki British Phonographic Industry. Debiutancki album studyjny wokalisty, “Kiss Land”, wydano w 2013 roku. Do dziś The Weeknd opublikował cztery albumy długogrające i blisko pięćdziesiąt singli – w tym takie przeboje, jak “Can’t Feel My Face”, “Starboy” czy “Blinding Lights”. Artysta ma na koncie trzy nagrody Grammy i dziewiętnaście oficjalnych wyróżnień od magazynu “Billboard”.

The Weeknd wystąpił w rolach głosowych w animacjach “Robot Chicken” i “American Dad!”, ale serial HBO będzie jego pełnoprawnym debiutem. Czy aktorstwo mu zasmakuje i po “The Idol” wystąpi w kolejnym projekcie filmowym lub telewizyjnym? Czas pokaże.

Total
1
Reakcji