Star Wars: The Acolyte

“Star Wars: The Acolyte” – wkrótce ruszają zdjęcia do nowego serialu o “Gwiezdnych wojnach”

Star Wars: The Acolyte to tytuł nowego serialu z kanonu Gwiezdnych wojen. Kilka miesięcy temu “Variety” ogłosiło, że za projekt odpowiedzialna będzie pomysłodawczyni przeboju Netfliksa, Russian Doll. Teraz dowiadujemy się, że zdjęcia do serialu wystartują w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Powstanie kolejnego serialu o Gwiezdnych wojnach zainspirował sukces innej produkcji Disneya – The Mandalorian. Według zapowiedzi The Acolyte będzie serialem akcji z elementami thrillera i kina o sztukach walki.

Star Wars: The Acolyte – nowy serial z cyklu Gwiezdne wojny

Po wielkim sukcesie space opery The Mandalorian Disney zamierza podwoić liczbę swoich produkcji telewizyjnych osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Studio Lucasfilm złożyło zamówienie na seriale o takich bohaterach, jak Boba Fett czy Ahsoka Tano. Jeszcze więcej uwagi przyciąga projekt Star Wars: The Acolyte, który przygotowuje obecnie showrunnerka przebojowego Russian Doll – Leslye Headland. Producentką wykonawczą The Acolyte będzie Rayne Roberts, która wcześniej pracowała między innymi przy filmach Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie i Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi oraz serialu Star Wars: Rebelianci.

Ponoć produkcja Star Wars: The Acolyte wystartuje już w lutym 2022 roku w Anglii. Ekipa odwiedzi podlondyński kompleks Pinewood Studios, gdzie w przeszłości powstały produkcje jak Casino Royale, Mroczny rycerz, Lśnienie, Full Metal Jacket oraz Charlie i fabryka czekolady. Część materiału będzie kręcona w “The Volume”, pracowni wypełnionej ekranami LED najwyższej jakości. To tutaj realizowano wybrane sceny z serialu The Mandalorian.

Czytaj też: Scenarzysta netfliksowego filmu Miłość i potwory przygotuje nowe Gwiezdne wojny

Plotki mówią o poszukiwaniach czarnoskórej aktorki do roli głównej. O fabule serialu na razie niewiele wiadomo. Akcja ma toczyć się podczas finalnych dni tak zwanej Wysokiej Republiki i prawdopodobnie antybohaterami będą Sithowie – wyznawcy Ciemnej Strony Mocy.

Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się drugi sezon Russian Doll – zdjęcia ruszyły dopiero w marcu tego roku. Pierwsza seria otrzymała bardzo dobre recenzje krytyków i była hitem Netfliksa. Natasha Lyonne za główną rolę Nadii Vulvokovej była nominowana do Złotego Globu i nagrody Emmy.

Total
161
Reakcji