Dexter sezon 9

“Dexter”: Michael C. Hall ujawnił datę premiery nowego sezonu

Jesienią ubiegłego roku stacja Showtime zaskoczyła miłośników Michaela C. Halla: okazało się, że serial Dexter z jego udziałem doczeka się kolejnej odsłony. Dziewiąty sezon kryminału – nazywany też revivalem w formie miniserialu – ma ukazać się jeszcze w 2021 r. Do niedawna data premiery pozostawała w strefie domysłów i spekulacji. Teraz na temat startu sezonu wypowiedział się sam Hall.

Dexter wraca z dziesięcioma nowymi odcinkami. Michael C. Hall raz jeszcze pojawi się w jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych ról – jako tytułowy Dexter Morgan, seryjny zabójca, geniusz zbrodni, a przy tym laborant analizujący krew i współpracujący z policją miasta Miami.

Dexter, sezon 9. – data premiery ujawniona

Michael C. Hall gościł niedawno na antenie Times Radio, gdzie rozmawiał z dziennikarzem Philem Williamsem o revivalu. Kiedy ten zapytał go o postęp w pracach nad serialem, aktor odpowiedział:

— Przed nami około pięć tygodni na planie. Myślę, że cały okres zdjęciowy zajmie łącznie pięć miesięcy. Jest trochę tak, jakbyśmy kręcili dziesięciogodzinny film. Całość będzie podzielona na dziesięć odcinków, a premierę – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, na antenie Showtime – zaplanowano na 7 listopada 2021 roku.

W 9. sezonie serialu Dexter tytułowy bohater żyje pod zmienioną tożsamością z dala od Miami. Twórcy postawili na kilkuletni skok w czasie – Dexter Morgan mieszka w fikcyjnym Iron Lake w stanie Nowy Jork i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, żyjąc nowym życiem.

— To będzie szalona historia: Dexter przenosi się ze słonecznego Miami do maleńkiej mieściny w północnym Nowym Jorku. Nie nosi się tu kusych strojów, a pejzaże nie są tak kolorowe. Jako Dexter zdaję sobie sprawę, że sytuacja uległa zmianom, a kiedy spoglądam w lustro, widzę upływ czasu – opowiada Hall.

Dexter, sezon 9. – kiedy premiera nowego sezonu?

Od emisji ostatniego odcinka Dextera minęło osiem lat – finał serialu wciąż uznawany jest za wpadkę, a zakończenie historii Morgana nie spodobało się ani widzom, ani krytykom. Hall zapewnia, że w 9. sezonie twórcy odpowiedzą na te pytania, na które nie udało się odpowiedzieć w serii ósmej. Aktor dodaje też, że “być może” w przyszłości powstaną dalsze odcinki Dextera (na przykład w formie sezonu dziesiątego) – niczego jednak finalnie nie potwierdza.

Premiera 9. sezonu Dextera już 7 listopada. Na stanowisko showrunnera powraca Clyde Phillips. Pierwsze osiem sezonów Showtime pokazywał w latach 2006-2013. Serial zdobył dwa Złote Globy i blisko pięćdziesiąt innych prestiżowych wyróżnień. Michaela C. Hall za rolę tytułową wielokrotnie nominowano do nagrody Emmy.

W nowym sezonie, poza Hallem, występują Clancy Brown, Jamie Chung, Julia Jones, Alano Miller, Oscar Wahlberg, David Magidoff, Michael Cyril Creighton i Jack Alcott. Powrót Jennifer Carpenter do obsady Dextera nie został na razie potwierdzony.

Total
7
Reakcji