Wywiad z wampirem serial

Serialowy “Wywiad z wampirem” dzięki twórcy “Breaking Bad”. Znamy datę premiery

Powieść Anne Rice “Wywiad z wampirem” doczeka się nowej ekranizacji. Serwis “Bloody Disgusting” donosi, że nową adaptację obejrzą już w przyszłym roku widzowie stacji AMC oraz platformy AMC+. Ma powstać serial, za którego przygotowanie będzie odpowiadał między innymi Mark Johnson – producent “Breaking Bad”.

Wcześniejsza ekranizacja “Wywiadu z wampirem” ukazała się dwadzieścia siedem lat temu. Film Neila Jordana z Tomem Cruisem i Bradem Pittem zdobył dwie nominacje do Oscara i dwie statuetki BAFTA, a w czasopismach “The New York Times” i “USA Today” został uznany za jeden z najlepszych obrazów 1994 roku.

Wywiad z wampirem serial
Wywiad z wampirem serial AMC w przygotowaniu. Kadr z filmu Neila Jordana (1994) / Foto Prime News: Warner Bros., The Geffen Film Comp.

Wywiad z wampirem – serial AMC. Nowa adaptacja

Serialowy “Wywiad z wampirem” ukaże się w 2022 roku na antenie AMC oraz w serwisie streamingowym AMC+. Będzie opowieścią młodego dziennikarza, który spotyka się oko w oko z kilkusetletnim krwiopijcą. Ten ma mu do przekazania wiele porażających historii. Przy realizacji będą pracować Mark Johnson (“Breaking Bad”, “Zadzwoń do Saula”) i Rolin Jones (“Trawka”, “Wszystkie wcielenia Tary”). Kontrakt między AMC a Anne Rice został podpisany już rok temu. Autorka będzie jedną z producentek wykonawczych – podobnie jak jej syn Christopher Rice.

AMC złożyło zamówienie na ośmioodcinkowy sezon pierwszy. Jones uznał, że oryginalna powieść Anne Rice jest “fascynująca i przełomowa”, przez co on sam stoi przed “onieśmielającym zadaniem”.

“W 1973 roku matka w żałobie i niesamowita pisarka zaczęła prace nad książką, która później okazała się najlepszym tytułem o wampirach w historii. Pięćdziesiąt lat później wiemy doskonale, czego będzie się od nas oczekiwało. Wiemy, jak dużo ta powieść oznacza dla fanów Rice”, tłumaczy Jones.

“Wywiad z wampirem” ukazał się w 1976 roku i zapoczątkował serię znaną pod tytułem “Kroniki wampirów”. Dotychczas złożyło się na nią trzynaście wydawnictw – najbardziej znane to “Królowa potępionych” i “Opowieść o złodzieju ciał”. Autorką wszystkich pozycji jest Rice.

W przyszłości ma też powstać adaptacja książki Rice “Dzieje czarownic z rodu Mayfair”. Prezes AMC Dan McDermott chce, by stacja rosła w siłę i żeby poszerzała się jej oferta serialowa. Planowana jest też ekranizacja powieści Agathy Christie.

Total
1
Reakcji