Jonny Lee Miller

Jonny Lee Miller jako brytyjski premier w serialu Netfliksa “The Crown”

Jonny Lee Miller zagra jednego z bohaterów nadchodzącego sezonu serialu The Crown, pokazywanego przez Netflix. W piątej serii popularnego serialu aktor wystąpi jako John Major, premier Wielkiej Brytanii. Niektórzy już teraz wróżą mu świetne recenzje. W 4. sezonie w roli Margaret Thatcher pojawiała się Gillian Anderson – za tę kreację zdobyła drugą w swojej karierze statuetkę Złotego Globu.

Miller jest najbardziej znany z serialu Elementary, gdzie grał współczesnego Sherlocka Holmesa, oraz z dramatu Trainspotting, gdzie wystąpił jako “Sick Boy” – uzależniony od narkotyków kobieciarz i fanatyk Jamesa Bonda.

Jonny Lee Miller premierem w 5. sezonie The Crown

Zdjęcia do piątego sezonu The Crown ruszają w przyszłym miesiącu. Imelda Staunton pojawi się na planie jako Królowa Elżbieta, Lesley Manville będzie księżną Małgorzatą, Jonathan Pryce zagra księcia Filipa, a Elizabeth Debicki wystąpi w ikonicznej roli księżnej Diany.

W nowej serii Jonny Lee Miller będzie grał Johna Majora – lidera Partii Konserwatywnej i byłego premiera brytyjskiego (1990–1997). Major urzędował podczas samego końca zimnej wojny, a z pozycją premiera musiał rozstać się po spektakularnej porażce wyborczej swojej partii. Na twitterowym profilu serialu The Crown pojawił się post zapowiadający występ Millera.

W komentarzach pod wpisem na Twitterze można znaleźć głosy mówiące o “uatrakcyjnianiu” obsady serialu. Atrakcyjne fizycznie aktorki zatrudniono wcześniej między innymi do ról Camilli Parker Bowles i Margaret Thatcher. Teraz jako premier Major w The Crown pojawi się Jonny Lee Miller – uznany za symbol seksu po rolach w Trainspotting i Hakerach. Dorobek Millera zamyka tegoroczny film science-fiction Settlers, który tydzień temu pokazano podczas Tribeca Film Festival.

O czym będzie traktował piąty sezon The Crown? Poza złotymi latami Johna Majora także o słynnym wywiadzie księżnej Diany, którego udzieliła ona Martinowi Bashirowi. W 1995 roku w programie BBC Panorama księżna Walii powiedziała o tym, że ona i książę Karol zdecydowali się na separację. Był to temat numer jeden w Wielkiej Brytanii przez najbliższe tygodnie.

Dianę zagra też Kristen Stewart w dramacie historycznym Pablo Larraína Spencer. Na potrzeby tej roli aktorka przeszła niezwykłą metamorfozę.

Total
1
Reakcji