Loki biseksualny

Loki pierwszym biseksualnym bohaterem w kanonie MCU

Wczoraj wyemitowany został trzeci odcinek serialu Disney+ Loki, w którym Tom Hiddleston występuje jako tytułowy bohater. To wyjątkowy epizod: główny protagonista potwierdza w nim, że jest biseksualistą. Loki staje się tym samym pierwszą centralną postacią kanonu Marvel Cinematic Universe o biseksualnej orientacji.

Loki dokonuje coming outu jako biseksualista

Na początku miesiąca twórcy informowali, że Loki jest postacią o płynnej tożsamości płciowej (genderfluid). Dziś wiemy też, że jest biseksualny. W odcinku “Lamentis” (sezon pierwszy, odcinek trzeci) bohater rozmawia z Sylvie (Sophia Di Martino) o swoich byłych kochankach. Kobieta pyta, czy książę był w przeszłości związany z księżniczką lub “przyszłą księżniczką” – a może z innym księciem. Loki odpowiada lakonicznie: “i jedno, i drugie”.

Do fabuły odcinka serialu Loki odniosła się też reżyserka, Kate Herron, która powiedziała:

— Odkąd dołączyłam do ekipy Lokiego, bardzo ważne było dla mnie, by biseksualność bohatera została potwierdzona. To był mój cel. On taki jest i ja sama również. Wiem, że to mały krok naprzód, ale jestem przeszczęśliwa, aż serce mi urosło – Loki jest pierwszym biseksualistą w kanonie MCU.

Loki – serial Disney+ z wątkiem LGBTQ

Scenę szczerego wyznania nakręcono w kolorach fioletu i różu, w nawiązaniu do flagi reprezentującej dumę osób biseksualnych. Krytycy pochwalili epizod za wątek coming outu. Siddhant Adlakha z serwisu “IGN” uznał, że Loki został “najwyżej postawionym” queerowym bohaterem w świecie Disneya, a Saloni Gajjar (“The A.V. Club”) stwierdziła, że biseksualność Lokiego to “wielka sprawa” dla uniwersum marvelowskiego. W czasopiśmie “Variety” zauważono, że czas coming outu jest nieprzypadkowy – czerwiec to bowiem miesiąc dumy osób LGBT+ (Pride Month).

Loki nie będzie ostatnią postacią queerową w kanonie MCU. Niedawno ujawniono, że w nadchodzącym filmie Eternals pojawi się scena gejowskiego pocałunku między Brianem Tyreem Henrym (grającym Phastosa) a Haazem Sleimanem.

Marvelowski Loki jest adoptowanym bratem Thora, władcy gromu. Ma obsesję na punkcie władzy. W filmach z kanonu MCU bohatera gra aktor Tom Hiddleston – jego debiut przypadł na rok 2011 i pierwszą część Thora, a później Lokiego widzieliśmy między innymi w trzech odsłonach Avengers.

Total
1
Reakcji