Piękna i Bestia serial

Disney+: prequel “Pięknej i Bestii” w formie serialu. Wraca Luke Evans

Disney+ składa zamówienie na serial Piękna i Bestia, który będzie prequelem filmu aktorskiego z 2017 roku. Luke Evans i Josh Gad powrócą w nim jako Gaston LeGume i LeFou, a nowym “nabytkiem” wśród aktorów została Briana Middleton.

Middleton stawia w Hollywood pierwsze kroki i nie ma na swoim koncie wielkiego dorobku. Dotąd wystąpiła w sześciu filmach krótkometrażowych (m.in. The Fallout Shelter). W Pięknej i Bestii pojawi się jako przyrodnia siostra LeFou.

Piękna i Bestia – serial dla Disney+ w przygotowaniu

O serialowym prequelu po raz pierwszy usłyszeliśmy w marcu ubiegłego roku, ale dopiero teraz projekt został zamówiony przez koncern Disneya. Serial będzie toczył się w świecie doskonale znanym z poprzednich wersji Pięknej i Bestii, jednak zanim widzowie poznali jeszcze historię romansu Belli i romantycznego potwora. Middleton wystąpi jako Tilly i będzie jedną z kluczowych bohaterek. Kiedy na jaw wychodzą jej sekrety, będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną podróż wspólnie z LeFou i Gastonem. Na tercet czekają niesamowite przygody.

Gary Marsh, prezes i dyrektor kreatywny Disney Branded Television, zapowiada:

— Ten serial odpowie na pytania, w jaki sposób macho jak Gaston i niedojda jak LeFou mogli zostać przyjaciółmi i partnerami, a także skąd wzięła się wróżka, która przemieniła księcia w bestię. Każdy z odcinków przyniesie jeszcze więcej zagadek do rozszyfrowania.

Piękna i Bestia – serialowy prequel. Wraca Luke Evans

Zamówionych zostało osiem odcinków Pięknej i Bestii. Co ciekawe Josh Gad napisał scenariusz serialu wspólnie z Edwardem Kitsisem i Adamem Horowitzem – cała trójka pełni też rolę showrunnerów. Luke Evans nie tylko wraca jako ikoniczny Gaston, ale też objął funkcję producencką. Inauguracyjny odcinek wyreżyseruje Liesl Tommy – pierwsza w historii czarnoskóra kobieta, którą nominowano do nagrody Tony za reżyserię sztuki scenicznej.

Legendarny kompozytor Alan Menken zadba o ścieżkę dźwiękową serialu i będzie jednym z producentów wykonawczych. Piękna i Bestia będzie miała konwencję musicalu. Teksty utworów do pierwszego odcinka napisał Glenn Slater. Zapowiedziano, że produkcja serialowej Pięknej i Bestii ruszy wiosną przyszłego roku.

Aktorski film o losach Pięknej i Bestii ukazał się w 2017 roku – role tytułowe zagrali Emma Watson i Dan Stevens. Duet nie powróci w serialowym prequelu. Film zainkasował ponad 1,2 mld dolarów dookoła świata i był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach (najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia). Postać Josha Gada, LeFou, pomyślana została jako homoseksualna – jego bohater był pierwszym gejem w filmie Disneya. Choć sam Gad jest żonaty, w Pięknej i Bestii wystąpili dwaj inni zdeklarowani geje: Luke Evans i Ian McKellen.

Total
1
Reakcji