Liam Neeson

Serial “Obi-Wan Kenobi” bez Liama Neesona, za to “Andor” z Forestem Whitakerem

Liam Neeson zapowiedział, że nie pojawi się w nadchodzącym serialu Disney+ Obi-Wan Kenobi. W rozmowie z Jimmym Kimmelem zażartował, że koncern nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by godziwie mu zapłacić. Jednocześnie dowiadujemy się, że w innym serialu na podstawie Gwiezdnych wojen Andor – wystąpi Forest Whitaker.

Liam Neeson nie powróci w serialu Obi-Wan Kenobi

Liam Neeson wystąpił w programie Jimmy Kimmel Live!, gdzie promował swój nowy thriller The Ice Road (premiera na Netfliksie: 25 czerwca). Prowadzący zapytał aktora, czy pojawi się w nadchodzącym serialu Disneya Obi-Wan Kenobi. Neeson powiedział jedynie, że zagrał w nim Ewan McGregor – jako tytułowy mistrz Jedi – ale jego samego nie zobaczymy w żadnym z odcinków.

Neeson wystąpił jako Qui-Gon Jinn, ekranowy mentor McGregora, w filmie Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo (1999). Choć postać została uśmiercona, po cichu mówiono, że może zostać przywrócona jako duch. Neeson uciął te spekulacje, choć Kimmel nie był przekonany. Uznał swojego rozmówcę za kapitalnego aktora, który “z łatwością może kłamać”.

Serial Obi-Wan Kenobi znajduje się obecnie w fazie produkcji. Hayden Christensen powróci w nim jako Darth Vader, a Joel Edgerton i Bonnie Pieese zagrają przybranych rodziców Luke’a Skywalkera. Rzecz dzieje się dziesięć lat po wydarzeniach z Gwiezdnych wojen: Zemsty Sithów (2005).

Serial Andor: Forest Whitaker znów jako Gerrera

Na 2022 rok zapowiedziano premierę serialu Andor, też toczącego się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Będzie on prequelem filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, w którym grał między innymi Forest Whitaker. Okazuje się, że aktor na pewno pojawi się w Andorze, znów jako Saw Gerrera. Informację “sprzedał” mediom aktor Stellan Skarsgård – panowie spotkali się na planie zdjęciowym.

Głównym bohaterem serialu Andor, który też ukaże się dzięki Disney+, będzie Cassian Andor – buntowniczy szpieg. Tytułową postać kreuje Diego Luna. Pierwszy odcinek reżyseruje Toby Haynes, który pracował między innymi przy serialach Doktor Who, Sherlock i Czarne lustro, a innymi reżyserami będą Ben Carson i Susanna White. Disney ujawnił, że w Andorze wystąpi blisko dwustu aktorów oraz sześć tysięcy statystów. Serial ma liczyć dwanaście odcinków.

Forest Whitaker pojawił się ostatnio w filmach Finding Steve McQueen oraz Pan Jangle i świąteczna podróż. Neeson i Whitaker zagrali razem w filmie sensacyjnym Uprowadzona 3 z 2014 roku.

Czytaj także
Total
0
Reakcji