The Offer Giovanni Ribisi

Giovanni Ribisi, Colin Hanks i Dan Fogler w serialu o “Ojcu chrzestnym”

Giovanni Ribisi, Colin Hanks i Dan Fogler dołączą do Milesa Tellera w miniserialu The Offer, szykowanym przez Paramount+. Dziesięcioodcinkowa produkcja będzie stanowić zakulisowe spojrzenie na film Ojciec chrzestny, który w latach siedemdziesiątych wyreżyserował Francis Ford Coppola.

W serialu przytoczone zostaną losy Alberta “Ala” Ruddy’ego – producenta, który za pracę przy Ojcu chrzestnym został nagrodzony Oscarem. Jako legendarny hollywoodzki wyjadacz pojawi się Teller. Premierę The Offer zaplanowano na 2022 rok.

The Offer: Giovanni Ribisi, Colin Hanks i Dan Fogler w serialu Paramount+

Giovanni Ribisi zagra w The Offer Josepha “Joego” Colombo – autentycznego gangstera, który chciał, żeby Coppola usunął ze scenariusza słowo “mafia”, a przedstawioną przez niego społeczność Amerykanów włoskiego pochodzenia uważał za stereotypową. Colin Hanks dostał rolę Barry’ego Lapidusa, związanego z mocarnym przedsiębiorstwem Gulf and Western Industries. Dan Fogler wcieli się w Coppolę.

Scenarzystą i producentem wykonawczym hollywoodzkiej produkcji jest m.in. Michael Tolkin, nominowany do Oscara i Złotego Globu za Gracza (1992). Serial będzie liczył dziesięć odcinków, a u boku Ribisiego, Hanksa i Foglera zobaczymy też Matthew Goode’a jako dawnego prezesa wytwórni Paramount Pictures – Roberta Evansa. Serwis IMDb podaje, że Goode zagra w jednym tylko odcinku, a pozostali aktorzy – we wszystkich.

Miles Teller zastąpi na planie Armiego Hammera, który pierwotnie był kandydatem do roli przodującej. Ze współpracy z gwiazdorem zrezygnowano w świetle wiązanych z nim skandali obyczajowych.

Rośnie obsada serialu The Offer o powstaniu Ojca chrzestnego

Za produkcję The Offer odpowiada Paramount TV Studios. Pierwszy i finałowy odcinek miniserialu wyreżyseruje Dexter Fletcher (Rocketman, Eddie zwany Orłem). Na razie nie podano konkretnej daty premiery – wiadomo tylko, że serial zadebiutuje na ekranach w przyszłym roku.

Giovanni Ribisi – pochodzący z artystycznej rodziny aktor amerykańsko-włoskiego pochodzenia – wystąpił u Stevena Spielberga w Szeregowcu Ryanie, u Jamesa Camerona w Avatarze oraz u Michaela Manna we Wrogach publicznych. Kilka lat temu grał główną rolę w serialu kryminalnym Pete kombinator.

Colin Hanks, syn Toma Hanksa, pojawiał się jako Travis Marshall w serialu sensacyjnym Dexter i przede wszystkim jako Gus Grimly w telewizyjnym Fargo. Ma na swoim koncie takie filmy, jak Jumanji: Przygoda w dżungli, Parkland, Kwaśne  pomarańcze oraz King Kong Petera Jacksona.

Dan Fogler wystąpił jako Jacob Kowalski w dwóch odsłonach Fantastycznych zwierząt; w latach 2010-2021 pojawiał się też w hitowym serialu The Walking Dead.

Czytaj także
Total
0
Reakcji