Evan Peters

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer w serialu Netfliksa – pierwsze zdjęcia

Evan Peters powraca w nowej roli – tym razem próbuje sięgnąć głęboko do wnętrza swojej postaci. W sieci pojawiły się pierwsze, na razie jeszcze nieoficjalne zdjęcia z serialu Netfliksa Monster: The Jeffrey Dahmer Story. Aktor zagra w nim tytułowego zabójcę. Na wykonanych z ukrycia fotografiach nie przypomina siebie.

Zdjęcia do miniserialu powstają obecnie w słonecznym Los Angeles. W marcu ogłoszono, że projekt będzie liczył dziesięć odcinków. Jego showrunnerami są Ryan Murphy i Ian Brennan.

Evan Peters w serialu Monster: The Jeffrey Dahmer Story – pierwsze zdjęcia

By upodobnić się do Jeffreya Dahmera, Evan Peters zafarbował włosy na blond, a twarz przykrył przydużymi okularami. Na planie widzimy go z założoną przy twarzy przyłbicą – w USA wciąż bowiem śmiertelne żniwa zbiera groźny koronawirus. W kwietniu aktor powiedział, że chce, aby serial był “autentyczny”, ale nie w dokumentalny sposób.

Evan Peters
Evan Peters na planie Monster: The Jeffrey Dahmer Story / Foto Prime News: TheImageDirect.com, DailyMail.co.uk
Evan Peters
Evan Peters na planie Monster: The Jeffrey Dahmer Story / Foto Prime News: TheImageDirect.com, DailyMail.co.uk
Evan Peters
Evan Peters na planie Monster: The Jeffrey Dahmer Story / Foto Prime News: TheImageDirect.com, DailyMail.co.uk

W serialu grają też Niecy Nash, Penelope Ann Miller oraz Richard Jenkins, który dostał rolę ojca Jeffreya Dahmera. Nash (Królowe krzyku, Załoga G) pojawi się jako Glenda Cleveland – kobieta, która zgłosiła sprawę Dahmera na policję na kilka miesięcy przed jego aresztowaniem.

Evan Peters jest doskonale znany ze swoich występów w serialu American Horror Story Ryana Murphy’ego – widzieliśmy go w większości sezonów antologii. W lipcu 2018 roku 34-latek przyznał, że występowanie w tak “mrocznych” produkcjach jest “wyczerpujące psychicznie”, stanowi “podróż w przerażające rejony, których nie chciałoby się odwiedzać w realnym życiu”.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story – serial o niesławnym mordercy i kanibalu

Jeffrey Dahmer odpowiada za zamordowanie co najmniej siedemnastu chłopców i mężczyzn. Między 1978 a 1991 rokiem grasował na terenie Milwaukee w stanie Wisconsin. Był nekrofilem i kanibalem, a jego brutalne zbrodnie zaszokowały całą Amerykę. W 1992 roku trafił do więzienia – dostał karę szesnastokrotnego dożywocia. Jesienią 1994 r. został zamordowany w zakładzie karnym miasta Portage. Miał trzydzieści cztery lata. W 2017 roku postać Jeffreya Dahmera zagrał Ross Lynch. Dramat Mój przyjaciel Dahmer zebrał bardzo dobre recenzje krytyków i zdobył nominację do nagrody za najlepszy film podczas festiwalu w Sitges.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story to nie jedyny nadchodzący serial z wątkiem kryminalnym, którego bohaterem będzie morderca skazany na dożywocie. Jeszcze w tym roku Peacock ma wyemitować serial Dr. Death. Joshua Jackson występuje w nim jako doktor Christopher Duntsch – neurochirurg z Teksasu, którego błędy zawodowe doprowadziły do okaleczenia kilkudziesięciu pacjentów i śmierci dwóch kolejnych. Mężczyznę umieszczono w zakładzie karnym i nałożono na niego karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Total
0
Reakcji