Loki płynność płciowa

Marvel potwierdza: Loki bohaterem o płynnej tożsamości płciowej

Marvel i Disney potwierdzają, że Loki jest postacią o płynnej tożsamości płciowej (genderfluid). Do sieci trafił nowy zwiastun nadchodzącego serialu Disney+, w którym podane zostały takie właśnie informacji. Sześcioodcinkowy Loki debiutuje już pojutrze, a zainteresowanie fanów MCU konsekwentnie rośnie.

Tytułowego Lokiego gra Tom Hiddleston – aktor brytyjskiego pochodzenia, znany też z filmów Tylko kochankowie przeżyją, Nocny recepcjonista i Crimson Peak. Wzgórze krwi.

Loki – płynność płciowa ujawniona w nowym zwiastunie

Osoby uznające swoją tożsamość płciową za płynną poruszają się między płciami – oznacza to, że Loki Laufeyson nie jest ani mężczyzną, ani kobietą. Niebinarność bohatera nie jest też nowością dla fanów Marvela. Już w 2014 roku ukazał się komiks, w którym Loki nazwany został przez Odina “synem i córką jednocześnie”.

Loki płynność płciowa
Odin wspomina o płynności płciowej Lokiego / Foto Prime News: Marvel Comics

W sieci ukazał się krótki zwiastun serialu Loki. Widzimy w nim akta bohatera, a w nich pojawiają się dane osobowe – między innymi rubryka z informacją o płci, gdzie zaznaczono opcję: “płynna”.

Marvelowski Loki jest adoptowanym bratem Thora, władcy gromu. Ma obsesję na punkcie władzy. W filmach z kanonu MCU bohatera gra aktor Tom Hiddleston – jego debiut przypadł na rok 2011 i pierwszą część Thora, a później Lokiego widzieliśmy między innymi w trzech odsłonach Avengers.

Serial Loki zadebiutuje na platformie Disney+ już 9 czerwca. Pierwszy sezon będzie liczył sześć odcinków. Obok Hiddlestona w serialu grają Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Jaimie Alexander i Wunmi Mosaku. Akcja Lokiego dzieje się po wydarzeniach przedstawionych w filmie Avengers: Koniec gry.

W obsadzie znajduje się też aktorka Sophia Di Martino, choć na razie nie wiadomo, kogo dokładnie zagra. Fani spekulują, że może pojawić się w którymś z odcinków jako kobieca odsłona tytułowej postaci. Loki to bowiem bohater zmiennokształtny, który do perfekcji opanował sztukę iluzji.

Czytaj także
Total
0
Reakcji