Przyjaciele: Spotkanie po latach

“Przyjaciele: Spotkanie po latach”. Reżyser o kolejnym powrocie: są szanse na nowy odcinek specjalny

Wczoraj informowaliśmy o rozmowie z reżyserem Przyjaciół: Spotkania po latach, Benem Winstonem. W wywiadzie dla “The Hollywood Reporter” opowiedział on o stanie zdrowotnym Matthew Perry’ego – serialowego Chandlera – i zapewnił, że aktor czuje się świetnie, a co ważniejsze nie nadużywa narkotyków. Podczas tej samej rozmowy Winstona zapytano, czy jest szansa na kolejny powrót Rachel, Rossa i pozostałych członków ekipy. Reżyser miał dwie odpowiedzi.

Przyjaciele: Spotkanie po latach. Czy są szanse na kolejny odcinek specjalny?

Ben Winston wyreżyserował program specjalny Przyjaciele: Spotkanie po latach, który od 27 maja mogą oglądać widzowie HBO GO. Nostalgiczny odcinek kultowego sitcomu miał mnóstwo atrakcji: Lisa Kudrow zaśpiewała w nim szlagierowy utwór “Smelly Cat” wspólnie z Lady Gagą, Matt LeBlanc zaszokował kolegów z planu, wyznając, że nie uważa się za dobrego aktora, a Jennifer Aniston i David Schwimmer przyznali, że także poza serialem mieli się ku sobie.

Fani są zachwyceni reunionem i wciąż podbijają słupki oglądalności koncernowi HBO. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pytania o kolejny powrót Przyjaciół i kolejną wizytę aktorów w studiu nagraniowym. Jakie są szanse, że w przyszłości Courteney Cox, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matthew Perry i Matt LeBlanc znów spotkają się przed kamerami? O to właśnie zapytał Winstona dziennikarz “The Hollywood Reporter”:

— Wszyscy chcą wiedzieć, czy członkowie obsady nakręcą kiedyś następny odcinek Przyjaciół lub wrócą z filmem, programem specjalnym. Aktorzy odpowiadają: “Nie, to już koniec. Nie chcielibyśmy popsuć magii, jaką stworzyli twórcy serialu“. Ben, czy kupujesz takie komentarze?

Winston odpowiedział na sensacyjne pytanie bez zawahania:

— Zdecydowanie kupuję. Nie mogę wypowiadać się za całą szóstkę w sprawie reunionu za kolejne piętnaście lat. Może zdecydują, że nakręcą odcinek specjalny na 40. rocznicę od premiery pierwszego sezonu. Kto ich tam wie! Czy kiedykolwiek nakręcą odcinek fabularny, bazujący na przygotowanym scenariuszu? Absolutnie, kategorycznie nie – taka kontynuacja nigdy nie powstanie.

Przyjaciele: Spotkanie po latach. Ben Winston o następnym powrocie

Ben Winston przytacza słowa producentki Marty Kauffman, dla której Friends to serial o tym czasie w życiu każdego człowieka, kiedy jego rodziną są najbliżsi przyjaciele. Według reżysera Rachel, Ross, Chandler i pozostali bohaterowie po emisji finałowego odcinka ruszyli ze swoim życie, nie oglądając się wstecz. Ewentualny nowy sezon Przyjaciół byłby więc niewiarygodny, byłby po prostu “innym serialem”:

— Kauffman, Bright i Crane nie chcą kręcić innego serialu, oni wprost kochają to szczęśliwe zakończenie, które otrzymali wszyscy z przyjaciół. Finał dał widzom to, czego oczekiwali.

Winston przeczy więc, że aktorzy kiedykolwiek wrócą do studia, by nakręcić nowy sezon Przyjaciół i tego samego zdania wydają się być twórcy sitcomu. Nadzieja na kolejny program telewizyjny w stylu Spotkania po latach wciąż pozostaje jednak żywa. Jak myślicie, za ile lat Aniston i ekipa zdecydują się na powrót do studia Warnera?

Czytaj także
Total
0
Reakcji