Przyjaciele: Spotkanie po latach

“Przyjaciele: Spotkanie po latach”. Reżyser reunionu o stanie zdrowia Matthew Perry’ego

27 maja w HBO GO zadebiutował program specjalny Przyjaciele: Spotkanie po latach, który fanom kultowego sitcomu dał szansę “zobaczyć się” z ich ulubionymi aktorami. Nostalgiczny odcinek Przyjaciół miał mnóstwo atrakcji: Lisa Kudrow zaśpiewała w nim szlagierowy utwór “Smelly Cat” wspólnie z Lady Gagą, Matt LeBlanc zaszokował kolegów z planu, wyznając, że nie uważa się za dobrego aktora, a Jennifer Aniston i David Schwimmer przyznali, że także poza serialem mieli się ku sobie.

Niepokój internautów wzbudził Matthew Perry. Serialowy Chandler Bing przez lata był uważany za najdowcipniejszą postać w Przyjaciołach i widzowie utożsamiali aktora z granym przez niego wesołkiem. W studiu nagraniowym Warnera Perry wydawał się jednak zgaszony, wyobcowany i dziwnie nieobecny. Już wiemy dlaczego.

Czytaj też: Przyjaciele: Spotkanie po latach – 5 najlepszych momentów odcinka specjalnego

Przyjaciele: Spotkanie po latach – Matthew Perry obiektem dyskusji

51-letni dziś Matthew Perry ma za sobą mroczną przeszłość. Był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Z powodu chorobliwego nałogu w najgorszym dla siebie okresie ważył zaledwie 66 kg. W 1997 i 2001 roku przebywał na odwyku – przyznał wtedy, że zmaga się z uzależnieniem od amfetaminy i metadonu. Powiedział też, że praktycznie nie pamięta trzech lat spędzonych na planie Przyjaciół okolic 3-6 sezonu.

Dziś Perry nie sięga już po nielegalne używki – od lat jest “czysty”. Po emisji Przyjaciół: Spotkania po latach internauci zaczęli jednak zarzucać aktorowi, że źle wygląda i sprawia wrażenie “chorego”. O stan zdrowotny serialowego Chandlera zapytany został Ben Winston – reżyser odcinka specjalnego. Dziennikarz “The Hollywood Reporter” wspomniał scenę z programu HBO Max, w której Perry opowiada o swoich atakach paniki, wywołanych reakcjami zgromadzonej na planie publiczności (np. tym, że jego dowcipy nie zostaną uznane za śmieszne). Winston odpowiedział na pytanie, czy Perry jest dziś w pełni zdrowy:

— Tak, jest w świetnym stanie. Czasem ludzie są po prostu niemili – chciałbym, żeby było inaczej. Kochałem każdą chwilę naszej wspólnej pracy. Perry jest wybitnie zabawnym człowiekiem, a w serialu rzucał kapitalnymi one-linerami. Byłem niebywale szczęśliwy, że mogłem przebywać w jego obecności i reżyserować go w tak wyjątkowym programie.

Matthew Perry – rzekoma “choroba” aktora interesuje cały internet

Jeden z producentów Przyjaciół, Kevin S. Bright, potwierdza słowa Winstona: powiedział, że Matthew Perry znajduje się dziś w lepszym stanie, niż kiedy widzieli się lata temu, jest też dużo silniejszy. Z kolei z serwisem “The Sun” rozmawiał anonimowy informator i zdradził, że na kilka dni przed nagrywaniem odcinka specjalnego Perry przeszedł skomplikowany zabieg dentystyczny. Ponoć na planie zdjęciowym był obolały i zmęczony.

Pytany o to, czy jest szansa na kolejny powrót Przyjaciół do studia i następny projekt – odcinek, program lub film fabularny – Ben Winston odpowiedział:

— Nie mogę wypowiadać się za całą szóstkę. Kto wie – może na 40. rocznicę od premiery pierwszego odcinka Rachel i ekipa znów nas zaskoczą?

Przyjaciele: Spotkanie po latach są w Polsce dostępni dzięki HBO GO. W reunionie spotkali się Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, David Schwimmer i Matt LeBlanc. Gościnnie w programie wystąpili m.in. Tom Selleck, zespół BTS, David Beckham, Cindy Crawford, Thomas Lennon i Reese Witherspoon.

Czytaj także
Total
0
Reakcji