10 000 Ships

Spin-off “Gry o tron”, “10,000 Ships”, z nowym nazwiskiem na pokładzie

Już wiemy, kto opowie historię wojowniczej Nymerii – członkini rodu Rhoynarów ze świata “Gry o tron”. Spin-off kultowego serialu HBO – “10,000 Ships” – właśnie zyskał scenarzystkę. Na stanowisko wytypowano Amandę Segel, która była m.in. producentką wykonawczą “Impersonalnych” i serialu grozy “Helstrom”.

Równolegle szykowany jest inny spin-off “Gry o tron” – “House of Dragon”, mający formę prequela. Jego akcja ma toczyć się trzysta lat przed wydarzeniami z uwielbianego serialu.

10 000 Ships – spin-off serialu Gra o tron zyskał scenarzystkę

“10,000 Ships” będzie mieć formę serialu dramatycznego. Opowiedziana zostanie w nim historia Nymerii i jej życiowej podróży. Kobieta jest wojowniczą księżniczką i należy do rodu Rhoynarów. W spin-offie przedstawiona zostanie podróż Nymerii i innych wojowników z Essos do Dorne, a akcja toczy się około tysiąc lat przed historią znaną z “Pieśni lodu i ognia”.

Nymeria to dla fanów “Gry o tron” dobrze znana postać. Arya Stark (w tej roli Maisie Williams) nazwała swoją wilkorzycę właśnie po wojowniczej księżniczce. O losach dzielnej bohaterki opowie Amanda Segel – fabularzystka takich seriali jak “Mgła”, “Strzelec” czy “Nikita” oraz producentka m.in. “Żony idealnej” czy NBC-owskiego “The Player”.

W marcu HBO ujawniło, że planuje realizację trzech spin-offów “Gry o tron”. Priorytetem okazał się “House of Dragon”, którego produkcja oficjalnie już wystartowała.

Kolejne zamówione projekty to seriale bazujące na prozie George’a R.R. Martina: “9 Voyages” (alternatywnie “Sea Snake”) oraz “Flea Bottom”. Bruno Heller będzie pracował przy pierwszym z wymienionych wspólnie z Martinem.

Serial “Gro o tron” był nadawany przez osiem sezonów, w latach 2011-2019. Zdobył 120 prestiżowych nagród z ponad 310 nominacji.

Czytaj także
Total
0
Reakcji