Juliette Binoche

Juliette Binoche dołącza do Toni Collette i Colina Firtha w serialu “The Staircase”

Juliette Binoche znalazła się w obsadzie miniserialu “The Staircase”, który powstaje z myślą o emisji w HBO Max. Aktorka pojawi się w nim obok takich gwiazd jak Toni Collette czy Colin Firth.

“The Staircase” będzie adaptacją wcześniejszego serialu – dokumentalnych “Schodów”, o pisarzu Michaelu Petersonie, którego małżonka zginęła w tajemniczych okolicznościach. Projekt dostępny jest do obejrzenia na platformie Netflix.

Juliette Binoche w serialu The Staircase na HBO Max

Fabularna wersja, “The Staircase”, będzie liczyła osiem odcinków, a za przygotowania serialu mają odpowiadać Antonio Campos i Maggie Cohn. Pierwszy z wymienionych nakręcił między innymi dramat psychologiczny “Diabeł wcielony” dla Netfliksa i film biograficzny “Christine”,  o ambitnej reporterce telewizyjnej sfrustrowanej swoim życiem zawodowym. Cohn otrzymała nagrodę Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych za swój wkład w realizację “American Crime Story: Zabójstwa Versace”.

W serialu Colin Firth (“Supernova”) wystąpi jako Michael Peterson, który mieszka w Karolinie Północnej i z pozoru wiedzie perfekcyjne życie. Niespodziewanie w podejrzanych okolicznościach umiera żona pisarza, a jego tajemnice wychodzą na jaw. Małżonkę bohatera, Kathleen, zagra Toni Collette.

Juliette Binoche pojawi się w serialu na drugim planie, ale szczegóły roli są trzymane w tajemnicy. Francuską aktorkę widzieliśmy niedawno jako dyrektorkę prywatnej szkoły dla dziewcząt w komedii “Jak być dobrą żoną”, a wcześniej jako rozwódkę, która poszukuje idealnego mężczyzny w dramacie “Taka, jaką mnie chcesz”.

W 2003 roku Peterson został skazany za rzekomy udział w morderstwie żony. Mężczyzna utrzymywał, że ukochana zmarła, spadając ze schodów – była ponoć pod wpływem alkoholu i leków uspokajających. Autopsja wykazała jednak, że kobieta doznała licznych obrażeń ciała – uderzono ją chociażby w tył głowy tępym narzędziem.

Miniserial “The Staircase” przygotują Annapurna TV we współpracy z HBO Max. W obsadzie zobaczymy też Rosemarie DeWitt (“Małe ogniska”) w roli Candace Zamperini.

Czytaj także
Total
1
Reakcji