Special sezon 2

Drugi sezon serialu “Special” już na Netfliksie. W obsadzie gościnnej znane nazwiska

W ofercie Netfliksa pojawił się drugi sezon serialu Special autorstwa Ryana O’Connella. Jego pierwsze odcinki zadebiutowały na Netfliksie ponad dwa lata temu, wiosną 2019 roku i szybko zwróciły na siebie uwagę nie tylko widzów, ale też krytyków. Świetnie przyjęta produkcja wraca na ekrany z lekkim poślizgiem czasowym, ale – jak wiadomo – lepiej późno niż wcale.

W serialu Special występują m.in. O’Connell, Jessica Hecht, Punam Patel, Marla Mindelle, Augustus Prew i Patrick Fabian. W drugim sezonie do współpracy zaproszono kilku dobrze znanych aktorów – jednym z nich jest Leslie Jordan, pamiętny Beverley Leslie z sitcomu Will i Grace. Nowa seria liczy sobie osiem odcinków.

Special – sezon 2. już na Netfliksie

Serial powstał na bazie książki I’m Special: And Other Lies We Tell Ourselves autorstwa samego Ryana O’Connella. Występuje on zresztą w roli głównej, jako Ryan Hayes – młody gej z porażeniem mózgowym. Bohater postanawia przestać bać się świata i iść przez życie jak burza. Przed nikim nie będzie ukrywał swojej prawdziwej tożsamości; mało tego – ma zamiar ją celebrować w pracy i między przyjaciółmi.

W nowym, 2. sezonie Ryan odsuwa się od nadopiekuńczej matki i postanawia na własną rękę poznać cienie i blaski dorosłego życia. Netflix tak streszcza fabułę pierwszego odcinka:

— Podczas imprezy Ryan zawiera ekscytującą, choć skomplikowaną znajomość. Karen chce się pojednać z synem, jednak dla Kim nie wszystko jest jasne.

Special – nowe odcinki już dostępne

Matkę głównego bohatera gra Jessica Hecht (Przyjaciele, Breaking Bad), a jego najlepszą przyjaciółkę Kim – aktorka hinduskiego pochodzenia Punam Patel (Kevin from Work, Starszaki).

Nowymi “nabytkami” w sezonie 2. serialu są: Max Jenkins (Tajemnice Laury), Charlie Barnett (Russian Doll, Chicago Fire), Ana Ortiz (Pokojówki z Beverly Hills), Utkarsh Ambudkar (Mulan, Pitch Perfect), Lauren Weedman (Looking), Anjali Bhimani, Karan Soni, Ajay Mehta i Buck Andrews.

Rolę Charlesa dostał Leslie Jordan, aktor komediowy znany między innymi z Willa i Grace, Służących, Call Me Kat, Eating Out 3: Bierz, co chcesz i wybranych sezonów American Horror Story.

Serial Special zdobył bardzo dobre recenzje krytyków, chwalony m.in. za urok osobisty O’Connella, wiarygodny scenariusz i nietypowego bohatera pierwszoplanowego. W 2019 roku O’Connell, Hecht i Patel otrzymali nominacje do nagród Emmy w kategoriach aktorskich, a sam serial nominowano do tej statuetki jako “wybitny serial krótkometrażowy (komedia lub dramat)”. Amerykańska Gildia Scenarzystów przyznała O’Connellowi nagrodę WGA/TV za “najlepszy scenariusz oryginalny formy krótkometrażowej w nowych mediach”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji