Brandon Cronenberg

Syn Davida Cronenberga dokona adaptacji powieści J.G. Ballarda “Super-Cannes”

Brandon Cronenberg został wytypowany na stanowisko reżysera serialu “Super-Cannes”, który będzie stanowił adaptację prozy J.G. Ballarda. 41-letni Kanadyjczyk, syn Davida Cronenberga, wsławił się ubiegłorocznym horrorem science-fiction “Possessor”.

Serwisy “Deadline Hollywood” i “Little White Lies” podają, że projekt będzie miał kształt serialu limitowanego, a młodszy Cronenberg będzie jego reżyserem i scenarzystą.

Brandon Cronenberg zekranizuje powieść Super-Cannes

Film wyprodukują Gub Neal i Andy Starke, a wytwórnie, które wezmą udział w procesie realizacji, to Ringside Studios, francuska Newen oraz Anti-Worlds Film & TV.

Książka “Super-Cannes” po raz pierwszy ukazała się w 2000 roku. Jej akcja toczy się w hipernowoczesnym świecie, w którym technologia poszła lata świetlne do przodu, a ludzie stali się wyjątkowo wyrachowani. Bohaterami powieści są członkowie zamkniętej, ultrakapitalistycznej społeczności. Mieszkają w luksusowych domach, są prywatnymi lekarzami, a ich dobytku chronią prywatni ochroniarze. Obraz jest jednak tylko pozornie idylliczny, a enklawa okazuje się przykrywką dla kryminalnego podziemia. Świat tej społeczności to świat szaleńców, manipulantów i dewiantów seksualnych.

Książka już od dłuższego czasu interesuje hollywoodzkich producentów. Gub Neal uznał, że Brandon Cronenberg będzie idealnym kandydatem na stanowisko reżyserskie, a on sam dodaje:

— “Super-Cannes” jest powieścią, która dziś okazuje się jeszcze bardziej aktualna niż kiedykolwiek dotąd. Jestem podekscytowany na myśl o adaptacji.

Co ciekawe, film Davida Cronenberga “Crash: Niebezpieczne pożądanie” również wzorowany był na książce J.B. Ballarda (“Kraksa”).

Czytaj także
Total
1
Reakcji