Jon Bernthal

Jon Bernthal zasila obsadę miniserialu HBO “We Own This City”

Aktor Jon Bernthal – słynny Punisher z serialu Netfliksa o tym samym tytule – wystąpi w produkcji konkurencyjnego HBO. 44-latek otrzymał właśnie główną rolę w miniserialu We Own This City o udawanej walce policji z korupcją. Produkcję przygotują David Simon i George Pelecanos.

Benthal zagra sierżanta baltimorskiej policji. Inne role przodujące przypadły w udziale Joshowi Charlesowi (Rozłąka, Wet Hot American Summer: 10 lat później) oraz Jamie’emu Hectorowi (Bosch, Prawo ulicy).

Jon Bernthal w serialu We Own This City

Stanowisko reżyserskie We Own This City obejmie Reinaldo Marcus Green – także jeden z producentów wykonawczych. Simon i Pelecanos obejmą funkcję showrunnerów. Co ciekawe, pierwszy z panów był twórcą serialu kryminalnego Prawo ulicy, którego akcja działa się właśnie w Baltimore, i gdzie postać Marlo Stanfielda grał w latach 2004-2008 Jamie Hector.

Scenariusz miniserialu będzie bazował na książce We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption autorstwa Justina Fentona – reportera “Baltimore Sun”. Rzecz będzie ogniskowała się wokół oddziału specjalnego baltimorskiej policji, który tropi przemyt broni palnej. Bohaterowie serialu to funkcjonariusze walczący z korupcją i przestępczością zorganizowaną. W rzeczywistości policjanci dalecy są od “świętych”, a by osiągnąć cel, często chociażby bezpodstawnie aresztują niewinnych ludzi.

Jon Benthal zagra w We Own This City sierżanta Wayne’a Jenkinsa, postać kluczową dla wydziału specjalnego. Josh Charles będzie Danielem Herslem – pewnym siebie, aroganckim gliniarzem, który znany jest z zamiłowania do brutalności. Jamie Hector otrzymał rolę Seana M. Suitera – detektywa wydziału zabójstw o mrocznej przeszłości, który zostanie wciągnięty w porachunki Jenkinsa. W serialu działalność policji miasta Baltimore mocno wymknie się spod kontroli.

Jon Bernthal w nowym serialu produkcji HBO

Zdjęcia do nowego serialu HBO ruszają za niewiele ponad miesiąc, w lipcu. We Own This City zapowiadany jest jako “zamknięta, sześciogodzinna historia”, co stanowi podpowiedź, ilu odcinków należy się spodziewać.

Za scenariusz serialu odpowiadają Simon, Pelecanos, Ed Burns i Bill Zorzi. Jon Benthal i Reinaldo Marcus Green współpracowali w przeszłości już dwukrotnie – przy produkcji Amazona The Bottoms oraz dramacie biograficznym King Richard (premiera w listopadzie 2021 roku). W drugiej z wymienionych pozycji aktor wystąpił jako Rick Macci – postać rzeczywista, trener tenisa, włączony do alei sław United States Professional Tennis Association (USPTA).

Filmografię Benthala zamyka thriller Ci, którzy życzą mi śmierci z Angeliną Jolie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji