Jeremy Irvine

Jeremy Irvine negocjuje rolę w serialu HBO Max “Green Lantern”

Jeremy Irvine, gwiazdor serialu USA Network Treadstone, negocjuje rolę w nowym widowisku HBO Max. Ekranowy John Randolph Bentley ma szansę na występ w serialu o tematyce superbohaterskiej Green Lantern, gdzie pojawiłby się u boku Finna Wittrocka. Byłaby to adaptacja komiksów DC.

Serial będzie realizowany przez Warner Bros. Television we współpracy ze studiem Berlanti Productions. Jego bohaterami zostaną różni superbohaterowie należący do korpusu Zielonej Latarni, a rolę przodującą dostał już Wittrock, grający Guya Gardnera.

Jeremy Irvine w serialu HBO Max Green Lantern

Jeremy Irvine miały wystąpić w Green Lantern jako członek korpusu, Alan Scott. Serial będzie toczył się na przestrzeni wielu dekad, a akcja zostanie osadzona w kilku galaktykach. Początkowe odcinki dzieją się jeszcze na Ziemi, w roku 1941. Scott przedstawiony zostanie jako pierwszy członek Zielonej Latarni, a zarazem agent FBI ukrywający swoją homoseksualność. Wittrock ma występować w odcinkach osadzonych ponad czterdzieści lat później i zagra “przesadnie pewnego siebie samca alfa”.

Wątki serialowe będą czerpały z wydawnictw DC Comics: wiadomo, że niektóre postacie będą wzorowane na tych komiksowych, a inne powstały z myślą o produkcji HBO Max.

Rzecznicy HBO i Warner Bros. Television nie udzielili na razie komentarza w sprawie serialu.

Jeremy Irvine gejem w serialowej Zielonej Latarni

Scenariusz Green Lantern przygotowują Greg Berlanti, Marc Guggenheim i Seth Grahame-Smith – cała trójka będzie też odpowiedzialna za produkcję wykonawczą serialu. Berlanti pracował między innymi przy Riverdale, Chilling Adventures of Sabrina, a w dalszej przeszłości też Jeziorze marzeń.

Inni ujawnieni producenci Green Lantern to Geoff Johns, Sarah Schechter, David Madden, David Katzenberg, Elizabeth Hunter i Sara Saedi. HBO zamówiło ponoć dziesięć odcinków serialu.

Jeremy Irvine wsławił się dzięki roli w dramacie Czas wojny Stevena Spielberga (2011), a później widzieliśmy go też w Wielkich nadziejach Mike’a Newella, Drodze do zapomnienia, Pojedynku na pustyni, Aniele śmierci. Postać Alana Scotta nie będzie jego pierwszą gejowską rolą: w 2015 roku aktor zagrał w filmie Rolanda Emmericha Stonewall, o pamiętnych zamieszkach w Nowym Jorku, które dziś uznajemy za katalizator ruchu na rzecz społeczności LGBTQ.

Irvine grał też główne role w serialach Life Bites i Treadstone, a już wkrótce premierę zanotuje inny wieloodcinkowiec z jego udziałem – Dalgliesh.

Czytaj także
Total
1
Reakcji