American Horror Story sezon 10

10. sezon “American Horror Story” jesienią, a latem premiera spin-offu: “American Horror Stories”

Poszerza się uniwersum AHS autorstwa Ryana Murphy’ego. Właśnie dowiedzieliśmy się, że premiera 10. sezonu American Horror Story nastąpi jesienią tego roku, a już latem wystartuje podobnie zatytułowany spin-off serialu: American Horror Stories. W każdym odcinku przytoczona zostanie inna, mrożąca krew w żyłach historia.

Bazowy serial będzie pokazywany tam, gdzie dotąd – w Stanach Zjednoczonych na kanale FX, a w Polsce prawdopodobnie przez Fox. Spin-off ma być emitowany przez serwis VOD FX on Hulu, który uruchomiono w marcu ubiegłego roku.

American Horror Story: Double Feature – sezon 10., kiedy premiera?

Prezes telewizji FX John Landgraf obiecuje, że oba seriale pojawią się jeszcze w tym roku. Na jesieni swoją premierę odnotuje pierwszy odcinek 10. sezonu American Horror Story. Występują w nim aktorzy, których widzowie doskonale pamiętają z poprzednich serii: Evan Peters, Sarah Paulson, Frances Conroy, Kathy Bates, Denis O’Hare, Billie Lourd, Finn Wittrock, Lily Rabe, Leslie Grossman, Adina Porter i Angelica Ross. Na razie nie wiadomo, kto zagra jaką postać. Jest możliwe, że niektórzy powrócą w rolach, które tworzyli już we wcześniejszych odsłonach AHS.

Nowymi nabytkami w obsadzie są Macaulay Culkin – słynny Kevin sam w domu – a także modelka Kaia Gerber. 10. sezon American Horror Story będzie liczył łącznie dziesięć odcinków. Finałowy z nich zostanie pokazany tuż przed halloween. Podtytuł nadchodzącej, nowej serii to Double Feature.

Ryan Murphy dostał zielone światło na realizację dziesiątej odsłony AHS już w 2018 roku, ale prace na planie mocno utrudniła pandemia COVID-19. Na razie nie wiadomo, jaką tematykę podejmie Murphy w dziesiątym sezonie swojej kultowej produkcji. Przecieki informacji mówiły o syrenach, ekstremalnych modyfikacjach ciała, upiornej społeczności nadmorskiej. Tezę po części potwierdzają donosy produkcyjne: część zdjęć kręcono bowiem na plaży.

American Horror Stories – sezon 1. spin-offu już latem

W lipcu FX on Hulu pokaże pierwszy odcinek spin-offu, American Horror Stories, który ma mieć w sumie szesnaście odcinków. Możliwe, że finał sezonu zbiegnie się z premierą Double Feature.

W American Horror Stories każdy odcinek będzie stanowił osobną, jednogodzinną opowieść. Poruszone zostaną w nich mity, miejskie i ludowe legendy, znane historie z dreszczykiem. Ponoć w większości epizodów pojawią się aktorzy związani z bazowym serialem – American Horror Story. Nie ujawniono szczegółów obsadowych; wiemy natomiast, że Sarah Paulson wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek spin-offu. Emisja w Polsce jest na tym etapie zagadką.

Murphy pokazał w mediach społecznościowych promocyjny plakat American Horror Stories.

American Horror Story sezon 10
Plakat serialu American Horror Stories / Foto Prime News: Ryan Murphy Television, FX
Czytaj także
Total
0
Reakcji