Lucyfer odcinek musicalowy

Nowe odcinki “Lucyfera” wkrótce, a wśród nich epizod musicalowy. Znamy tracklistę

Już 28 maja w serwisie Netflix pojawią się nowe odcinki serialu Lucyfer. Sygnowana nazwiskiem Toma Ellisa produkcja powraca z drugą częścią sezonu piątego lub, jeśli wolicie, sezonem 5B. Wiadomo, że pierwszy odcinek nosi tytuł “Family Dinner”, ale to kolejny epizod wzbudza szczególne zainteresowanie.

28 maja widzowie Netfliksa dostaną możliwość obejrzenia wszystkich ośmiu nowych odcinków Lucyfera. Drugi z nich (i w sumie dziesiąty 5. sezonu) zatytułowano “Bloody Celestial Karaoke Jam”. Zrealizowano go w konwencji musicalowej.

Lucyfer, sezon 5B – odcinek musicalowy. Jakie utwory usłyszymy w serialu?

Do premiery Lucyfera jeszcze dwa tygodnie, a my wiemy już o 5. sezonie całkiem sporo. W jednym z odcinków pojawi się Dennis Haysbert w roli samego Boga, twórcy obiecali też fanom, że większą uwagę poświęcono romansowi tytułowego Lucyfera i Chloe (Lauren German).

Największą niespodzianką okazuje się odcinek musicalowy. Ta specyficzna forma – niezwiązana z bazowym gatunkiem serialu – sprawdziła się już w chociażby w produkcjach Star Trek: Stacja kosmiczna (“His Way”), Fringe: Na granicy światów (“Brown Betty”) oraz Buffy: Postrach wampirów (“Once More, with Feeling”). Po Lucyferze mało kto spodziewał się “rozśpiewanego” odcinka.

Na profilu serialu w serwisie Twitter ujawniono pełną listę kawałków, które usłyszymy w odcinku “Bloody Celestial Karaoke Jam”:

Na trackliście znalazły się między innymi takie szlagiery, jak “Another One Bites the Dust” zespołu Queen, nagrodzony statuetką Grammy “Every Breath You Take” z repertuaru The Police czy “No Scrubs” – klasyk R&B w wydaniu TLC.

O pojawieniu się pierwszego wymienionego utworu fani Lucyfera wiedzieli już od września 2020 roku, kiedy Tom Ellis wrzucił do sieci nagranie wideo, na którym obsada serialu śpiewa piosenkę Mercury’ego.

Ildy Modorovich, producentka i showrunnerka serialu, wyznała, że plany nakręcenia odcinka musicalowego pojawiły się już na etapie sezonu drugiego, w którym Tom Ellis i Aimee Garcia śpiewają utwór “Luck Be a Lady” Franka Sinatry.

Ponoć odcinek ma podobną fabułę jak musicalowy epizod z Buffy: Postrach wampirów z 2001 roku.

Czytaj także
Total
0
Reakcji