Lupin sezon 2

“Lupin”: część druga serialu Netfliksa wraca w przyszłym miesiącu

Netflix podzielił się zwiastunem drugiej części serialu Lupin, który zadebiutował na ekranach w styczniu. Wiemy, że nowe odcinki hitowej francuskiej produkcji pojawią się w naszych domach już w przyszłym miesiącu.

Serial inspirowany postacią słynnego Arsène’a Lupina został zaskakującym przebojem giganta VOD. Czasopismo “Variety” donosi, że w ciągu trzydziestu dni od styczniowej premiery Lupin był oglądany na blisko 70 mln ekranów. To na Netfliksie rekord w przypadku serialu nieanglojęzycznego.

Lupin – nowe odcinki. Kiedy premiera?

W serialu Lupin Omar Sy występuje jako Assane Diop – postać częściowo wzorowana na tytułowym dżentelmenie-włamywaczu. Arsène Lupin po raz pierwszy pojawił się w książce Maurice’a Leblanca na początku ubiegłego stulecia. Seria literackich bestsellerów pociągnęła za sobą kilka ekranizacji, między innymi film z Romainem Durisem i Evą Green w rolach głównych (2004).

W serialu Diop – jedyny syn senegalskiego imigranta – chce zemścić się na członkach obrzydliwie bogatej rodziny, która wtrąciła jego ojca do więzienia. Tam też mężczyzna popełnia samobójstwo. W nowych odcinkach główny bohater zdaje sobie sprawę, że przez żądzę zemsty sam stracił najbliższych. Będzie jednak planował dalszy odwet na Hubercie Pellegrinim, jego żonie i córce.

W Stanach Zjednoczonych Lupin był pierwszym francuskim serialem, który dotarł do czołowej dziesiątki najchętniej oglądanych pozycji Netfliksa. Podobny sukces produkcja odniosła w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Brazylii czy Argentynie. 8 stycznia na Netfliksie wylądowała pierwsza część 1. sezonu (inaczej: sezon 1A). Nowe odcinki serialu debiutują w serwisie już 11 czerwca.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix “rozbija” sezon na dwa odłamy. Wcześniej potraktowano tak m.in. Lucyfera i Unbreakable Kimmy Schmidt.

Omar Sy wystąpił niedawno w filmie Nocny konwój, który ma ukazać się na ekranach polskich kin 29 maja.

Czytaj także
Total
0
Reakcji