Shawn Roberts

“DC’s Legends of Tomorrow”: Shawn Roberts w niespodziewanej roli

Kanadyjski aktor Shawn Roberts podzielił się na Instagramie zdjęciem zza kulis serialu DC’s Legends of Tomorrow. W niedzielę widowisko The CW powróciło na ekrany telewizyjne z pierwszym odcinkiem szóstego sezonu. Roberts pojawia się w nim w autoironicznej roli: jako legendarny niewolnik i rzymski gladiator Spartakus.

Na Instagramie Roberts udostępnił swoje zdjęcie w kostiumie wojownika. Post opatrzył dowcipnym opisem:

— Jestem zdumiony tym zdjęciem, ha! (w oryginale: “Marvel at this pic… HA” – przyp.). Ostatniej niedzieli byłem Spartakusem w premierowym odcinku 6. sezonu DC’s Legends of Tomorrow. Bawiłem się przednio, dzięki! #thisissparta

Shawn Roberts
Shawn Roberts na planie serialu DC’s Legends of Tomorrow / Foto Prime News: instagram.com/shawn_roberts4rl

Shawn Roberts w serialu DC’s Legends of Tomorrow – nietypowa rola

W odcinku pierwszym 6. sezonu DC’s Legends of Tomorrow – zatytułowanym “Ground Control to Sara Lance” – tytułowa bohaterka grana przez Caity Lotz budzi się na pokładzie statku kosmicznego. Nieznani porywacze przetrzymują tu kultowe postaci historyczne – z jednej z kapsuł zostaje uwolniony nikt inny jak właśnie Spartakus.

Shawn Roberts tworzy w odcinku komiczną rolę, swoje dialogi przytaczając z nutą deadpanu, a zarazem parodiując stereotypowego bohatera kina akcji à la Schwarzenegger. Znany z rozwiniętej muskulatury i niemal kulturystycznej sylwetki aktor wystąpił gościnnie w dziesiątkach innych seriali. Widzieliśmy go między innymi w dramacie politycznym Designated Survivor, komediowej Być jak Erika, kanadyjskiej produkcji Zaklinacze koni oraz serialu policyjnym Hudson i Rex.

Post Robertsa na Instagramie skomentowali między innymi aktorzy Robbie Amell i Jonathan Bennett. Pierwszy napisał zdawkowo: “Tak jest, kumplu!” Bennett, w odpowiedzi na opis zdjęcia: “Ostatniej niedzieli byłem Spartakusem”, odpisał żartobliwie – “No tak, wiadomo”.

Roberts, Bennett i Amell przyjaźnią się, odkąd wystąpili wspólnie w komedii Fałszywa dwunastka 2 z 2005 roku.

Shawn Roberts jako legendarny gladiator Spartakus

Występ Shawna Robertsa w DC’s Legends of Tomorrow był gościnny i nie zobaczymy go w kolejnych odcinkach serialu. Następny epizod widowiskowej produkcji Warnera i DC Entertainment będzie nosił tytuł “Meat: The Legends” i w Stanach Zjednoczonych zostanie wyemitowany 9 maja.

Shawn Roberts pozostaje najbardziej znany z roli Alberta Weskera w filmach z serii Resident Evil. Pojawił się w trzech odsłonach sagi, która adaptuje kultowe gry komputerowe (w latach 2010, 2012 i 2016). Aktor wystąpił też w takich filmach, jak Ziemia żywych trupów, Kontrowersyjna terapia, Kocham cię, Beth Cooper, Furia oraz xXx: Reaktywacja. W ubiegłym roku widzowie Hallmark Channel zobaczyli go też w komedii romantycznej Love Under the Olive Tree, gdzie zagrał homoseksualnego pracownika gaju oliwnego.

Postać Spartakusa pojawiła się między innymi w produkcjach Stanleya Kubricka (1960, w roli głównej Kirk Douglas) i Roberta Dornhelma (2004, Goran Višnjić) oraz w serialu Starz (2010-2013, Andy Whitfield, Liam McIntyre).

Czytaj także
Total
0
Reakcji