Adrien Brody

Adrien Brody w obsadzie trzeciego sezonu “Sukcesji”

Aktor Adrien Brody (Niezłomny duch) dołączył do serialu Sukcesja, który produkuje HBO. 48-latek pojawi się w trzecim sezonie jako miliarder Josh Aaronson. Okres zdjęciowy nadchodzącej, nowej serii rozpoczął się niedawno.

Serial obyczajowy Sukcesja, emitowany także przez HBO Polska, opowiada o obrzydliwie bogatej rodzinie Royów. Są oni właścicielami korporacji Waystar Royco, a najstarszy członek rodu chce przekazać firmę któremuś z potomków. Krewni walczą wzajemnie o przedsiębiorstwo i wpływy w jego obrębie.

Od 2018 roku ukazały się dwa sezony i łącznie dwadzieścia odcinków. Rok temu serial wywalczył statuetkę Złotego Globu w kategorii najlepszy dramat telewizyjny.

Adrien Brody w serialu Sukcesja – 3. sezon już kręcony

Adrien Brody wystąpi w serialu Sukcesja jako Josh Aaronson – miliarder, aktywista i inwestor, który ma odegrać znaczącą rolę w procesie dalszej walki o Waystar Royco. Więcej szczegółów fabularnych nie zdradzono. Pod koniec sezonu drugiego główny bohater Logan Roy (Brian Cox) znalazł się w bardzo niebezpiecznym i kłopotliwym położeniu, obwiniony przez syna Kendalla (Jeremy Strong) o ukrywanie wykroczeń prawnych w obrębie firmy.

Zdjęcia do sezonu trzeciego Sukcesji miały ruszyć wiosną 2020 roku, ale uniemożliwił to wybuch pandemii koronawirusa. Dopiero w grudniu możliwe było wejście aktorów na plan – produkcja wystartowała w Nowym Jorku. Ujawniono, że reżyserkami wybranych odcinków 3. sezonu będą Lorene Scafaria (Ślicznotki) oraz Cathy Yan (Ptaki Nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn).

Showrunnerem serialu Sukcesja jest Jesse Armstrong. Adrien Brody wsławił się dzięki występom w takich filmach, jak Grand Budapest Hotel, Z dystansu czy Pianista. Za główną rolę w tym ostatnim – traktującym o losach Władysława Szpilmana podczas II wojny światowej – dostał Nagrodę Akademii Filmowej.

W 2017 roku Brody pojawiał się w serialu kryminalnym Peaky Blinders jako Luca Changretta (przywódca włoskiej rodziny mafijnej), a już wkrótce na kanale Epix ma zadebiutować serial grozy Chapelwaite, w którym aktor zagra główną rolę.

Czytaj także
Total
0
Reakcji